Apple Rekorlara Doymuyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple son 3 aylık mali sonuçlarını bu gün itibariyle açıkladı. Apple hşssedarlarını sevindirerek borsada ki değerini de arttırmış oldu. 2013 belki Apple için iyi başlamadı ama iPad Air, iPad Mini Retina, Mac Pro (ki bence Apple’ın şimdiye kadar yaptığı en müthiş ürün), yeni nesi Mac Book, Mac Book Air ve Mac Book Pro ile 2013 son derece mutlu bir şekilde bitiyor. Apple CEO’su Tim Cook’ta son çeyrek rakamları açıklanmadan hemen önce şu açıklamada bulunuyor .

teknik destek

“Son çeyrek itibariyle 34 milyon iPhone satışıyla birlikte rekor bir gelir ve rekor bir kar gerçekleştirdik. Bu, yılın sonu için mükemmel bir bitiş ve yeni yıl içinde bizi heyecanlandırıyor. Biz yeni iPhone 5c ve iPhone 5s, inanılmaz ince ve hafif Retina Ekranlı iPad Air  ve  iPad Mini ile yeni radikal MacBook Pro’ları sizlere sunduk. İşletim sistemi olarakta OS X Mavericks ve IOS 7 size herşeyi sunuyor. Bu işletim sistemleri için yenilediğimiz iWork ve iLife uygulamaları ise bunlara güç katıyor”.

  • Apple bu çeyrekte 33,8 milyon iPhone sattı, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 26,9 milyon satmıştı
  • Apple bu çeyrekte 14,1 milyon iPad satarken bu rakam geçtiğimiz yılın aynı döneminde 14 milyon adetti
  • Apple bu çeyrekte 3,5 milyon iPod sattı, geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise 5,3 milyon iPod satışı gerçekleşmişti
  • Apple Mac satışlarında ise bu yıl 4,6 milyon satarken geçtiğimiz yıl 4,9 milyon Mac satışı gerçekleştirmişti.

Apple 9,9 milyar dolar kar ile son çeyreği kapatıyor. Bu rakam Samsung’tan oldukça fazla Samsung son çeyrek rakamlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!