Apple, Samsung’un Pazar Payından Alıyor!

Öncesinde tabiri caizse yolda gördüklerinde selamlaşan Apple ve Samsung, akıllı telefonlarla birlikte en büyük iki ezeli rakip haline geldiler. Sayısız patent davası, anlaşmazlıklar ve rekabet derken, Apple’dan Samsung’a kendi evinde yeni bir darbe geldi. Rapora göre Apple, Güney Kore’de Samsung’un pazar payından büyük bir oranda alarak Kore’li devi adeta evinde mağlup etti.

Andronova

Counterpoint Araştırma firmasının yayınladığı rapora göre, 2014’ün Ekim ve Kasım aylarıyla birlikte Samsung’un pazar payında kayıp yaşandı. Bu kaybın en büyük sebebinin, Apple’ın önceden istemediği ve hatta lüzumsuz dediği büyük ekrana sahip yeni iPhone 6 Plus modelinin satışa sunulması olduğu görülüyor. Rapor, Apple’ın yeni oyuncaklarının pazara girmesiyle birlikte Samsung’un pazar payından tam %33 alarak Kore’li üreticiye büyük bir darbe vurduğu görülüyor.

Apple-Korea-Nov-2014-7801

Samsung’un halen %46’lık pazar payına sahip olduğu Güney Kore’de yaşadığı bu kaybın benzeri diğer ülkelerde de görülebiliyor ve genel olarak firmanın yaşadığı satış düşüşünün sebeplerinden birinin de bu olduğu söyleniyor.

Sonuç olarak, büyük ekranların artık bir norm olduğu ve çoğu kişinin en çok tercihi olduğunu görebiliyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.