Apple Savaş Baltalarını Yeniden Çıkarttı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple ve Samsung’un yıllar süren patenet ihllaleri davasında sona geldiklerini ve iki firmanın bir anlaşma yoluna gidebileceklerinin haberini sizlerle paylaşmıştık. San Jose’de tamamlanan davada hem Samsung hemde Apple suçlu bulunmuştu.

Andronova
  •  Samsung, Apple’a ait olan “veri senkronizasyonu” patentini ve “ekran kilidini açmak için parmak kaydırma” patentini ihlal ettiği kesinleşti. Samsung’un Apple’ın “evrensel arama” ve “arka planda senkronizasyon” ile ilgili patentlerinin ihlal edilmesi iddianamesinden aklanarak Apple’a 2,2 milyar dolar ödemeye mahkum bırakılmıştı.

Apple tarafına verilen patent ihlali suçları ise şöyle;

  • Samsung’a ait olan “sayısal fotoğraf ve konuşmanın kaydedilmesi ve yeniden üretilmesi için aygıt” patentini ihlal edildiğine karar verildi ve Samsung’un Apple’a bu suçlardan dolay 119,6 milyon dolar, Apple’ın Samsung’a ise 158.400 dolar ödemesine karar verilmişti.

Bu karar üzerine 2 firmanın birbirleriyle anlaşacakları konuşulurken gelen bilgilere göre Apple, Galaxy Nexus, Galaxy Note, Galaxy Note II, Galaxy S II, Galaxy S III gibi telefonların tamamının satışın yasaklanması talebiyle dava açtı. Apple ayrıca 158 bin dolarlık cezaya da itiraz ederek bu parayı ödememeleri gerektiğiyle ilgili bir başka dava daha açtı.

Anladığımız kadarıyla Apple tüm Samsung cihazların dünya üzerinde satışlarının ya iptalini istiyor yada her Samsung ürününden patent kullanım bedelini cebine koymak istiyor. Zaman bize neyi gösterecek bilemeyiz ama son dava Samsung cephesini büyük bir sıkıntıya sokmuş gibi duruyor. Sizin bu konuda görüşleriniz nedir?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.