Apple şifre nasıl sıfırlanır?

Apple iPhone telefon şifresi nasıl sıfırlanır iTunes ve Apple ID için detaylarıyla yazdık. Bu gibi durumlarda kesinlikle fatura istenmekte. Alternatif olarak hesap kırma cihazları bulunmakta.

iPhone App store şifre sıfırlama nasıl yapılır? Apple şifremi unuttum Apple yeni şifre nasıl oluşturulur? Konu için çok fazla yardım talebi var. Sıfırlama Apple’ ın resmi sitesi üzerinden yapılmakta. Fatura ile başvuru ise telefon numarasıyla.
Apple şifrenizi unuttuysanız ve şifrenizi kurtaramıyorsanız haberimiz tam size göre. Apple Id ve şifreniz ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız hesabınızı sıfırlamak için haberimizi detaylı bir şekilde okumalısınız. Apple güvenlik adımlarında şifreleme yaparken zor bir şifre belirlemenizi sizden istiyor. Bu şekilde harf,rakam ve karakterlerden oluşan bir şifre belirlediğinizde genelde akılda kalıcı olmuyor. 

Apple şifre sıfırlama nasıl yapılır?

Apple şifrenizi kaybettiğinizde ilk yapmanız gereken güvenlik bilgilerinize erişim yaparak şifrenizi sıfırlamak olacaktır. Bu tür durumlarda eğer mail adresinize de erişim yoksa. Mail adresinizide sıfırlamanız gerekecektir. Mail adresi veya farklı bir hesap şifreniz ile ilgili bir sorun yaşamadan önce açmış olduğunuz hesapların güvenlik adımlarında Cep telefon numaranızı kaydetmenizi öneriyoruz. Çünkü cep telefon numaranızı kaydettiğinizde hesabınızı sıfırlamak daha basit ve kolay olacaktır. Güvenlik sorusu belirlerkende dikkatli olmak gerekir. 

Apple şifrenizi sıfırlamak için öncelikle aşağıdaki linke tıklıyoruz. Apple şifre sıfırlama linki : https://iforgot.apple.   com/password/verify/appleid linke tıkladıktan sonra Apple kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz? linkine tıklıyoruz. 

Apple şifre nasıl sıfırlanır?
Mail adresimizi yazarak devam butonuna tıklıyoruz. 
iphone 5 şifre sıfırlama
Parolamı sıfırla seçeneğine tıklıyoruz. 
Apple şifremi unuttum
E-posta alın seçeneği aktifken devam butonuna tıklıyoruz. 
Apple şifremi nasıl sıfırlayabilirim
Aşağıdaki resmi gördüğünüzde mail adresinize bir sıfırlama linki gönderilmiş demektir. 
itunes şifremi unuttum
Mail adresine giderek Apple’dan gönderilen mail içerisine giriş yapıyoruz ve Reset now linkine tıklıyoruz. 
Apple mail ile şifre sıfırlama

Linke tıkladıktan sonra aşağıdaki ekrana ulaşacaksınız ve yeni bir şifre belirlemeniz gerekiyor. 

Apple reset şifre

Yeni bir şifre belirlerken daha önce kullanmamış olduğunuza dikkat ediniz. Şifrenizi belirlerken en az 8 karakter kullanmanız gerekmektedir. En az bir büyük harf, en az bir küçük harf ve en az bir rakam kullanmanız gerekmektedir. Şifrenizi belirledikten sonra Reset password linkine tıklıyoruz. 
Apple şifremi nasıl değiştirebilirim

Şifreniz başarılı bir şekilde değiştirildi. Yeni şifreniz ile Apple hesabınıza giriş yapabilirsiniz. 
Apple yeni şifre nasıl oluşturulur?


Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 21:48

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir