Apple şifre sıfırlama "şifre kırma"

Apple' ın iPhone' da unutulan Apple kimliği, büyük sorunlara neden olabilmekte. Düşünün unuttuğunuz şifre başınızı ağrıtabiliyor. iPhone ekran kilidinin şifresini kırmak mümkün mü?

Andronova

iPhone telefon kullanıcıların en büyük sıkıntı çektiği konulardan biri olan ‘Apple şifresini unuttum‘ sorunu bazen cihazın artık kullanmamasına neden olabiliyor. Genelde çözüm için çok fazla seçenek bulunmamakta. Ama fazla seçenek bulunmamaktan kasıt güvenlik sorularına yanıt veremeyenler için. Normalde Apple şifresini açmak için çok sayıda şifre sıfırlama yöntemleri var. 

En güvenli yazılıma sahip olarak bilinen iOS’ da şifre unutulması sorunu kullanıcıların kabusu olabiliyor. Özellikle cihaz faturası olmayan yaşlılarda bu sorunun daha fazla olduğunu söyleyebiliyoruz. Birde ikinci el alınan iPhone’ larda sık görülür.

Apple kimliği şifresini unuttum diyen kullanıcıların ilk yapacakları adım Apple şifre sıfırlama ve bunun için:

 •  iforgot.apple.com/password/verify/appleid adresine girip
 •  “Apple kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz” yazısına tıklayarak
 • Apple hesap açarken kullandığınız e-posta adresini yazıp güvenlik seçeneklerini incelemek
 • Apple kimliğimi unuttum diyenler için şifre sıfırlama bölümünde “Apple kimliğinizi unutursanız arayabilirsiniz” yazısına tıklayıp adı, soyadı ve e-posta adresini yazarak gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ben Apple şifremi unuttum ve aynı zamanda kayıtlı Apple e-posta şifremi unuttum veya mail adresime erişimim yok diyen kullanıcılar içinde aşağıdaki içeriği hazırladık. www.andronova.net

Apple şifre sıfırlamaApple şifresini sıfırlamaiPhone 6 Apple şifre sıfırlamaiPhone 6s Apple şifre sıfırlamaiPhone 7 Apple şifre sıfırlama

Apple şifre kırma önerileri

Apple kimliği şifresini açmak için iPhone telefonun faturası varsa Apple çağrı merkezini arayarak şifre sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz. Bunun dışındaki işlemler içinde aşağıdakileri inceleyiniz. Bu işlemi iCloud şifre sıfırlama da da kullanılabilir. www.andronova.net

Apple kimliği şifre sıfırlama: Apple iletişim form adresi getsupport.apple.com/?caller=home&PRKEYS=

Yukarıdaki Apple iletişim adresi ile başvuru formu doldurduğunuzda, size verilen saatler arasında Apple müşteri hizmetlerini ararsanız ve müşteri temsilcisine onay kimliğinizle ulaşırsanız daha hızlı erişim sağlarsınız. Onay kimliği, başvuru formunu doldurduktan sonra verilen 12 haneli sayılar.

 • Apple müşteri temsilcisi 00800448829878 ve 02162821511
 • Birinci Apple telefon numarasına 08:00 – 19:45 arasında ulaşabilirsiniz. İkinciye 09:00 – 20:00 (hafta içi)

iPhone 8 Apple şifre sıfırlamaiPhone x Apple şifre sıfırlamaiPhone 5s Apple şifre sıfırlamaiPhone 5 Apple şifre kırma

Apple şifresini kırma uyarısı

Bu işlem için bazı cihazlar ve Apple şifre kırma programları daha önce de kullanıldı. Son yıllarda bunu kanıtlayan videolar ve ekran görüntüleri paylaşıldı. Evet Apple şifresini kırmak için bazı cihazlar bulunuyor. Ama ücretli olarak bu işlem yapılmakta. Bazıları aşırı bir fiyat söyleyebiliyor. Bunun için iyi araştırma yapmanızı öneririz. Apple ekran kilidini kırma işlemini düşündüğünüz yerin önce referanslarına ve kullanıcı yorumlarına bakınız. Bazı geri sayfalarda müşteri şikayetleri yer alabiliyor. 

Bu öneri aşağıdaki tüm modelleri kapsamakta:

 • iPhone X
 • iPhone XR / XS 
 • iPhone 8
 • iPhone 7
 • iPhone 6
 • iPhone 6s / Plus
 • iPhone SE

ve diğer cihaz modelleri için geçerli olacak ilk öneri işlemler yukarıda bulunuyor. Bunun dışında bazı az sayıda bir teknik hizmet veren yerler ücret karşılığı işlem yapıyorlar. Ama bunların hangisi güvenilir kimse net bir şey söyleyemez.


Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 09:24

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.