Apple Sonunda “Muradına” Eriyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple‘ın dünyanın en büyük GSM Operatörü (752 milyon kullanıcı) China Mobile ile görüştüğünü ve 18 Aralık tarihinde yeni nesil iPhone 5S ve iPhone 5C’nin Çin’de satışına başlanacağının haberini daha önceki yazılarımızda yapmıştık. 18 Aralık geldi geçti ama Chine Mobile’dan bir ses çıkmaması üzerine de cadı kazanı kaynamaya başlamıştı.  China Mobile tarafından yapılan açıklamaya göre  yeni nesil iPhone 5S ve iPhone 5C’lerin 25 Aralık tarihi itibariyle ön siparişlerin alınacağını, 17 Ocak 2014 tarihinde de satışların başlayacağını duyurdular.

teknik destek

Apple CEO’su Tim Cook ile China Mobile CEO’su Xi Guohua geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yayınlayarak şunları söylediler;

China Mobile CEO’su Xi Guohua “Apple’ın ve iPhone’un dünya çağpında milyonlarca kullanıcısı var. China Mobile müşterileri ve henüz China Mobile’ı seçmemiş yeni nesil iPhone’lar için bizi seçeceğini bildiğimiz bir çok potansiyel müşterimizde var. China Mobile olarak yüksek hızlı mobil interneti müşterilere en iyi şekilde sunabilmek için 4G ve 3G bağlantılarımızı en üst seviyede sizlere sunuyoruz. Yeni ürünler ile de yolumuza deva ediyoruz. açıklamasında bulundu.

Apple CEO’su Tim Cook ise “Apple, China Mobile’a büyük bir saygı duyuyor ve birlikte çalışmaya başlamak için heyecan duyuyoruz. Çin Apple için çok önemli bir pazar. Dünyanın en büyük ve en güçlü GSM operatörü China Mobile’ın müşterilerine iPhone sunmak için büyük bir fırsat yakaladığını söylüyor.

Apple’ın tüm dünyadaki Apple Storeların stok durumlarını kontrol ettiğini ve 25 Aralık tarihinden sonra gelen yoğun talebi karşılamak üzere Çin’e iPhone 5S ve iPhone 5C stok yığması yapılabileceğinden bahsediliyor. Apple’ın borsa değeri de buna bağlı yine rekor kıracak ve satışlar resmen uçacaktır. Ön siparişler başlayınca bu konuda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Ülkemizde şu anda Siyah renkli iPhone 5S 16 GB hariç bütün modellerin stokta olduğunun da altını çizelim, bakalım 25 Aralık’tan sonra değişen bir şey olacak mı?

Kaynak: iMore

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!