Apple Sonunda Sanal Gerçeklik Gözlüğü İçin Patentini Aldı!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Sanal gerçeklik gözlükleri / başlıkları 2014 yılında iyice popüler konulardan biri oldu ve bu pazarda Google ve Samsung sanal gerçeklik gözlükleriyle pazara yön vermeye devam ediyor. Google Cardboard ve Samsung Gear VR ile piyasada yer alırken, şimde de ezeli rakipleri teknoloji devi Apple‘da bu pazara giriş için kolları sıvadı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

2008 yılında başvurduğu patente nihayet sahip olan Apple’ın sanal gerçekli gözlüğü Cardboard ve Gear VR’ye benzeyecek. iPhone veya iPod’un içerisine konulabileceği Apple VR ile videolar veya oyunlar oynanabilecek.

Henüz ismi kesinleşmeyen “Apple VR”, ses ve donanımsal kontrollere sahip olacak. Bunun yanı sıra dahili kamarasıyla kullanıcılara oyun oynarken bile etrafı görebilecekleri bir resim içinde resim imkanına sahip olacak.

Apples-recently-patented-VR-gadget
Apple Sonunda Sanal Gerçeklik Gözlüğü İçin Patentini Aldı!
Apples-recently-patented-VR-gadget (1)
Apple Sanal Gerçeklik Gözlüğü

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak