Apple Store Türkiye Açılış Tarihi Kesinleşti

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Apple yıllarca ülkemizde bir alışveriş yapabileceğim dükkana sahip değildi. Buna karşın aracı kurum sayesinde oldukça iyi temsil ediliyordu. Bilkom yıllarca bu işi bence layığı ile yerine getirmiş bir firma ama artık bayrağı belli oranda Apple’a devredecek gibi görünüyor. Zorlu Holding’in lüks alışveriş merkezi Zorlu Center’ın göbeğinde bir Apple Store yapıldığını neredeyse sağır sultan bile duydu. Aylar evvel açılacağı söylenen Apple Store’un Ocak ayında açılacağı söylenirken yeni gelen haber ile birlikte tam açılış tarihide kesinleşmiş oluyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

MacRumos’ın haberine göre Apple CEO’su Tim Cook 4 Şubatta ülkemize gelerek yeni mağazasını açacak. Böylece bu aralar Fatih Projesi kapsamında 10,6 milyon adet tablet almayı düşünen ülkemize de bir yatırım yaptığını gösterecek Apple bu pastanın 4,5 milyar dolarlık diliminden de faydalanmış olacak.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL ile Apple heyeti bir görüşme yapmış ve görüşmenin “olumlu” geçtiği belirtilmişti. Öğrencilerin gerçekten tablete ihtiyaçları var mı yok mu açıkçası bunu bilemiyorum ama bildiğim bir şey var ki oda 4,5 milyar doların çok büyük bir para olduğudur.

Apple Store Zorlu Center için o kadar önemli ki; Apple Store’ın inşaat görüntüsünden rahatsız olan dükkan sahipleri bu rahatsızlıklarını yönetime bildirmiş ve yönetiminde bu konuda dükkan sahiplerini rahatlatmak için kiralarda %50’ye varan indirim yaptığı söyleniyor. Apple Store’larda görerek ve deneyimleyerek Apple’ın bütün cihazlarını görebiliyoruz. Bu özellikle Mac PC alacaklar için bulunmaz bir nimet. Yurtdışındaki bazı Apple Store’larda iPhone cihazları ile telefon bile edebilmek mümkün. Umarım ülkemizdeki Apple Store’da bu şekilde çalışır ve bir corner mağaza özelliği taşımaz.

Şubat ayına sayılı günler kalmışken Apple Store Türkiye ile ilgili bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bakalım Tim Cook bizlere ne vaat edip ne verecek?

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak