“Apple Store Türkiye” Hayaldi, Gerçek Oluyor!

Andronova

Apple yıllarca ülkemizde büyük satış rakamları yakalasa da geçtiğimiz 1 Şubatta Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullal GÜL ile görüşme yapana kadar Türkiye’yi hiç ciddiye almayan bir şirketti. Fatih Projesi gereğince okullarda dağıtılan tabletler için fiyat teklifi bulunan Apple yetkililerinden 1 Şubattan sonra haber alınamadı halen kendileri aranmaktadır.

Apple organizasyonu Zorlu Center’da 2000 metrekarelik bir alan kiralamıştı ve bunu Zorlu Center’ ın açılışında açmayı düşünüyordu ama bir şekilde istenen olmadı ve tarih ilerki bir zamana ertelenmişti. Trnal Wall Street Journel Türkiye’nin haberine göre Apple 2014 Ocak ayı itibariyle ülkemizde Apple Store’u açmaya karar verdi. Hatta kapalı kutular içinde bu çalışmaların devam ettiğini de aşağıdaki fotoğraftan anlayabiliyoruz.

Apple’ın sadece dünyada 2 mağazasında bulunan kübik cam tavan yapısını İstanbul Apple Store’da da yer alacağını belirtelim. Apple mağazasına gidecek olanlar için hemen yer tarifinide vermek isterim. Apple Store Zorlu Center’ın zemin katında yani lüks! katında yer alacak. Ülkemizde 2800TL  – 3200 TL ön siparişle satışına başlanan bir telefonunda zaten teknoloji marketlerin olduğu yerde değilde zemin katta Louis Vuitton ve Burberry gibi markalarla aynı yerde olması ise doğal bir sonuç olacaktır. Ülkemizde 4 adet daha mağaza açmayı planlayan Apple’ın 14 ülkede 400 e yakın Apple Store’ a sahip. Son olarak Apple’a ülkemizde herkesin rahatça ulaşabileceği bir yerde böyle bir mağaza açtığı için teşekkür ediyoruz. Apple’ın ülkemize gelmesiyle bayii karı ortadan kalkacaktır. Bu durumda Apple ürünlerinde hatırı sayılır bir düşüş beklemek yanlış olmayacaktır. Umarım bu Apple Store açılışı ile Apple ülkemize ve dilimize yeterli önemi verir. Apple bu yılın sadece son çeyreğinde  31,2 milyon iPhone ve 17 milyon iPad satışı gerçekleştirdi. Apple, aynı dönemde 3,8 milyonda bilgisayar sattı. Apple’ın üçüncü çeyrek gelirleri 35,3 milyar doları bularak kırılması çok zor bir rekora da imza attı.

TU-AD081_1010zo_G_20131010050640

Kaynak: //www.wsj.com.tr/article/SB10001424052702304520704579126822183574830.html

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir