Apple Store’da Zam Yağmuru Başlıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple‘ın oyun ve uygulama geliştiricilere gönderdiği mail ile uygulamalara zam yapacağını dile getirdi. Apple’ın gönderdiği bilgilendirme e-postasında yazanlara bakılırsa, bugünden itibaren App Store’dan Avustralya Doları, Hindistan Rupisi, Endonezya Rupiahı, Türk Lirası ve Güney Afrika Randı para birimlerinde alışveriş yapan kullanıcılar, eskisine göre daha yüksek fiyatlar görecek. Bunun nedeni olarak şunu gösterebiliriz. Gelişmekte olan ve saydığımız bu ülkelerdeki ekonomik durumun iyileşmesi ve doların TL karşısında değer kaybetmesiyle birlikte Apple 0,99$ = 1,79 TL paritesini artık kaldıramıyor.

Andronova

Özellikle ülkelere ödenen vergilerin de 1,79 TL’ye dahil olduğu düşünüldüğünde Apple’ın karlılıkları gitgide düşüyor. Karlılıkların düşmesine ise asla müsaade etmeyen bir firma olan Apple’da bu gidişe kendince bir dur demek üzere.

App Store

AppleStore’dan almak istediğiniz bir oyun, albüm vs varsa elinizi çabuk tutmanızı öneriyorum lakin zam çok yakında kapıda. Bu haberi ilk okuduğumda bunun Apple’ın yaptığı 1 Nisan şakası olduğunu düşündüysem de zaman haberin doğruluğuna bizzat şahit oldum.

Türkiye, Hindistan, Endonezya, Avustralya ve Güney Afrika ülkelerinde oturanlar için Apple’ın yapacağı zamdan sonra gözler Google Play’e çevrilmiş durumda. Apple zam yapar ve Google yapmazsa bu Apple’ın alnında kötü bir leke olarak kalacaktır. Bakalım bu 1,79 TL’lik oyunlar kur farkından sonra kaç TL’ye çıkacak. Gelişmeler oldukça sizleri bilgilendireceğiz.

Kaynak: stuff

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.