Apple Store’lar da Ekran Değişimi Başlıyor!

blank

Bundan yıllar evvel kullandığımız telefonların ekran kırılması yada ekran çizilmesi gibi sorunlarının olmadığını  hatırlıyorum. Oysa şimdilerde çok popüler olan bir çizik şekli var ki oda “kılcal çizikler”. Birçok kişi telefonunu alır almaz resmen pamuklara sarıyor. Arka kısma bir kapak takılırken ekrana da şeffaf bir film geçiriliyor. Bu filmlerin dokunma hissiyatı ise ekran dokunmak gibi bir his asla uyandırmıyor. Özellikle Lumia 1020’nin ekran dokunmatiği bu güne kadar test ettiğim en başarılı ekrandı. Bu şeffaf koruyucular hem telefonu kalınlaştırıyor hemde alüminyumdan yada camdan yapılmış bir telefonu Galaxy serisi telefonlardan biri haline getiriyor.

teknik destek

Üreticiler telefonların ekranlarını Gorilla Glass adı verilen ve şu aralar 4. nesil koruma şekli hazırlanan özel bir kaplama ile kaplayarak ekranların mukavemet gücünü arttırıyorlar. Bu konuda Corning firması Gorilla Glas üretiminde neredeyse tek diyebiliriz. Bazı Amerikalı girişimciler telefonları daha iyi koruyan filmler üretse de şu anda inceliği ile tek olan Gorilla Glass 3 tüm amiral gemisi telefonların ekranlarını dış etkilerden koruyor. Bu koruma durumu ise bazı bilinçli arkadaşlar tarafından şu şekilde kontrol ediliyor.

Not: videodaki bu testi sizde telefonunuzda denemeyin. Bu arkadaşlara bu telefonlar örnek olarak gelmekte, dolayısı ile para vermedikleri için korkacak bir şeyleri de yok.

cvLTU0r2HR0″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Telefonlarımıza ne kadarda dikkat etsek ekran kırılmaları zaman zaman başımıza gelebiliyor. Eşimin kullanmış olduğu Sony Xperia Z’nin ekranını geçtiğimiz günlerde yetkili servisten 646 TL ücret ödeyerek değiştirmek durumunda kaldık. Yeni bir telefon parasına değiştirilen bu ekranlar değiştirildiğinde hem çok büyük bir para kaybına hemde telefonsuz kalarak zaman kaybına da sebep olabiliyor. İçindeki tüm verileri kaybetmek ise bu işe tuz biber olmakta.

iphone5c

Apple ekran kırığı sorunu yaşayan iPhone 5C sahiplerine yeni bir hizmet sunarak yaklaşık bir saat içinde telefon ekranlarının 149 dolara Apple Storelarda değişimini sağlayacak. Böylelikle garanti şartları devam ederek hiçbir veri kaybına da uğramadan ekranların değişimi sağlanmış olacak. Bu değişim sürecine iPhone 5S’in de yakın bir sürede dahil olacağı da söylenen bilgiler arasında.

Kaynak: iPhonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!