Apple Stylus Kalem Patenti Aldı! Yeni iPhone’da Kalem Mi Olacak?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple Amerikan Patent ve Marka Ofisinden yeni bir patent onayı aldı. Apple, “Communicating stylus” yani iletişim kalemi olarak adlandırılan yeni patentiyle daha önce “stylus” kalemin gereksiz olduğu fikrinden vazgeçmiş görünüyor.

Andronova

Apple’in yeni nesil kalemi için aldığı patente göre, yazılan metnin aynı anda birden çok cihazda görüntülenebilmesi sağlanıyor. Bunun yanı sıra üç boyutlu ortam boşluğunda çizilmiş görüntülerin de bilgisayarlarda görüntülenmesine olanak sağlıyor. Kalem hareket ve pozisyonunu takip ederek, bu bilgileri kısa süreli olarak depoluyor ve depolanan veriler kalemin bağlı olduğu cihazlara aktarılabiliyor.

Apple_Communication_Stylus_patent

Apple, yeni patentine yönelik yaptığı açıklamada, kalemin sınıflardaki ders tahtalarında kullanılabileceğini ve gerçek zamanlı olarak yazılan veya çizilen verilerin aktarılabileceğini söylüyor.

Apple_stylus_patent

Samsung’un Note serisiyle kalemli “phablet” cihaz pazarında önderliği devam ederken, Apple’ın yeni iPhone 7 veya iPhone 6S Plus gibi bir modelini kalemli olarak çıkarıp pazardan pay almayı amaçladığı düşünülüyor.

Kalemli iPhone fikrinde sizin görüşünüz nedir?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.