Apple Tüm Zamanların Satış Rekorunu Kırdı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Apple‘ın geçtiğimiz Eylül ayında satışa sunduğu iPhone 5S kullandığı işlemcisi ve üst düzey kalite anlayışına sahip malzemesiyle adından çok konuşturdu. iPhone 5S’in en zayıf yönü pili ve eskiyen kamera lensiydi. Evet özellikle LED flaş konusunda büyük bir ilerleme kaydeden Apple iPhone 5S ile en iyi kameraya sahip olmasa da yapılan testlerde tüm telefonlara halen kafa tutabilmekte. Performans konusunda ise 8 çekirdekli diye piyasaya sürülen telefonlardan daha aşağı kalmayan iPhone 5S’in özellikle Gold rengi ülkemizde çok fazla tutuldu. Bir dönem 2-3 hafta bekleme sürelerine sahip olan iPhone 5S’in şu anda tüm dünyada yeterli miktarda stoğu bulunuyor. iPhone 5S ile birlikte tanıtılan iPhone 5C ise kitleleri peşinden koşturmak için sanırım iPhone 6’yı bekliyor. iPhone 6 ile birlikte iPhone 5C’de büyük bir fiyat indirimi ve bedelsiz satışlar başlayacaktır diye düşünüyorum.

Apple her çıkarttığı iPhone modeli ile satış rakamlarını daha da yukarılara taşıyor. iPad Air ve iPad Mini 2 ise kullandığı 64 bit işlemcisi ile kendinden önceki nesildeki tüm tabletlerden en az %40 performans artışı sağlamış durumda. Hal böyle olunca da iPhone ve iPad satışları 2013 ve devamında 2014’te rekorlar üstüne rekor kırmaya başladı. Şimdi açıklana bu rakamların tablolarını birlikte inceleyelim.

iPhone:

  • 2013 yılında 47 milyon satış rakamına ulaşan yeni nesil iPhone’lar bu yılın ilk çeyreğinde %10 gibi bir artış sergileyerek 51 milyon adet satış yapması bekleniyor.
  • 2011 yılında ortlama bir iPhone telefonun satış rakamı 642 $, 2012 yılnda 647 dolar ve 2013 yılında 637 dolar olarak açıklandı.
  • Japonya’da akıllı telefonlar içindeki iPhone oranı %69 ile inanılmaz bir rakama sahip.
  • iPhone Amerika’da ise %41’lik bir orana sahip.
  • Amerika’da devlet organlarında çalışanların %59’u iPhone tercih ediyor. İşte bu rakamlarla Apple’ın yıldan yıla iPhone satış grafiği.

iphone satış 2014 ilk çeyrek

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir