Apple TV’nin geleceği Steve Jobs’ın Maillerinde Ortaya Çıktı!

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Apple‘ın oturma odasına girme hayalleri Apple TV kutusu ile hayata geçmişti. Apple TV, Apple’ın sanki üvey evladı gibiydi. Farklı dillere destek vermemesi ve iTunes harici servislere ulaşılamaması Apple’ın yine kendi içinde kapalı bir sistem ile bu kutuyu hayatımıza sokma isteği şimdilik başarısız olmuş gibi görünüyor. Oyun konsollarının bile ev içi eğlence sistemlerine dönüştüğü şu günlerde Apple TV 4. nesil yeni haliyle çok yakında piyasaya çıkacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple ile Samsung arasında San Jose’de görülen patent ihlalleri davasında mahkeme eski maillerinde ortaya dökülmesini istemiş ve bir çok bilgi böylece ortaya çıkmıştı. Android bildirim ekranını çok yenilikçi bir fikir olarak gören Steve Jobs “bundan sonraki iOS güncellemesinde bundan daha kapsamlı bir bildirim ekranını işletim sistemimize entegre edelim” dediği ortaya çıktı.

Şirket içinde yapılan yazışmalarda ise Steve Jobs Apple TV ile ilgili sorumlu yöneticilere şunları yazıyor. Apple TV’yi 3.parti yazılım geliştiricilerin program yazmaları için dağıtılabileceği ve kullanım alanının farklılaşması gerektiğini söyleyen Jobs şöyle devam ediyor. Apple TV’nin içine bir Safari web browser entegrasyonunun nasıl düzenleyebiliriz diye yetkililere mail atıyor. Steve Jobs öylesine ileri görüşlü bir kişiydi ki bu gün oturma odamıza firmalar tarafından sokulmaya çalışılan Home Media Center’ları bundan yıllar evvel gördüğü de ortaya çıkmış oluyor.

Yine farklı bir mailde Steve Jobs’a Apple TV ile ilgili yapılan çalışmanın ön taslağı gönderiliyor. Bu taslağı aşağıdan görebilirsiniz. Apple’ın 2014 yılı içinde çıkartacağı öngüörülen 4K çözünürlüğünde bir iTV üzerinde çalıştığı biliniyor. Tüm bu tasarım fikirlerinin ve oda içi eğlence sistemlerini iTV ile bizlere sunulacağına ise kesin gözüyle bakabiliriz.

apple-tv-magic-wand (1)
Apple TV’nin geleceği Steve Jobs’ın Maillerinde Ortaya Çıktı!

Kaynak: iphonehacks

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak