Apple ve Google Otobüslerine Saldırı!

Andronova

Apple ve Google dünyanın en büyük teknoloji firmaları; kuruluş yerleri ve genel merkezleri de birbirine oldukça yakın; yanlış bilmiyorsam iki firma arasındaki uzaklık 10 kilometre kadar. Bu firmalarda binlerce çalışan her gün Kaliforniya’nın çeşitli semtlerinden buraya gelmekte. Google bir üniversite kampüsü gibi bir havada olsa da, kendine özel yurtları da olsa özellikle üst düzey alışanlar şehirde oturmayı tercih ediyorlar. Bir çok üst düzey yönetici de çevreyi daha fazla gaz emisyonu ile kirletmemek için işe Google’ın ve Apple’ın ücretsiz olarak sunduğu servis otobüsünü kullanıyor.

Gelen haberlere göre de bu servis otobüsleri Kaliforniya halkının kullanmış olduğu otobüs duraklarında duruyor. Bu otobüslerin duraklarda bekleme yapmalarından dolayı bazı kişiler kendi halk otobüslerini kaçırıyorlar. Amerika’da ülkemizde ki gibi he yerde yolcu indirip bindirme gibi bir prosedür işlemediği içinde bir çok durakta bu dünya devi teknoloji firmalarına büyük bir tepki oluşuyor. Aslında bu tepki sadece otobüslerle ilgili değil. Büyük teknoloji firmaları çalıştırdığı insanlara ödedikleri maaşlarda biraz büyük olduğu için o bölgedeki bizim deyimimizle 1+1 evlerin kiralarının son 2 yılda %27 arttığı bildiriliyor. Ortalama bir 1+1 evin kirasının ise 2800 dolar civarlarında olduğu bu bölgede yaşayan halkta buna resmen isyan ediyor. Zaten zor durumda olan Amerikan ekonomisi ve Amerikalılar’da bu protestolarını geçtiğimiz günlerde otobüslerin önünü keserek “medenice” göstermişlerdi.

apple bus

Ama dün Craig Frost isimli Apple çalışanının paylaştığı bir fotoğrafa göre protestolar daha da artarak devam ediyor. İddiaya göre Kaliforniya halkı teknoloji firmalarının servis otobüslerini taşlamaya başlayarak büyük bir güvenlik tehdidi oluşturmaya başlamış. Sadece işe ya da eve gitmek isteyen binlerce çalışanı tedirgin eden bu halk ayaklanması sessizce devam ederken fiziki saldırıya dönüşmesini şu anda anlamak mümkün olmasa da şirketlerin vereceği kararlar merak ediliyor. Umarız firmalar valilikten servis araçlarının farklı duraklarda durabilmesi için bir çalışma yapılabilmesinin önünü açacak uygulamaları ortaya koyabilirler. İşte Craig Frost isimli çalışanın attığı tweeteki o fotoğraf.

Bb9BCdrIUAAfPFs

Fuck Google

Kayanak: iPhonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir