Apple ve Samsung Savaşında Sona Gelindi!

blank

Apple ve Samsung uzun bir süredir patent ihlalleri ile birbirlerine dava açıyor. Apple Ekim ayında Samsung’un Galaxy S, Galaxy S2, Samsung’un ilk ürettiği Nexus telefonu ve ilk nesil Galaxy Tab 10.1 modellerinin Amerika’da satışını engelletmişti. Gerçi bu kararın siyasi olduğu ve özellikle Başkan Obama’nın insiyatifi ile alındığı dile getiriliyordu.

teknik destek

Yukarıda saydığımız telefon ve tablet modelleri artık Samsung tarafından üretilmese de; Apple’ın peşinde olduğu konu yeni telefonlar ve henüz çıkmamış telefonlar üzerineydi. Bu anlaşmazlıkların temel sebebi Apple’ın akıllı telefonlar konusunda oldukça fazla patente sahip olması ve hemen hemen her türlü teknolojiye kendisinin sahip olduğunu düşünmesidir. Bu düşünceyle de Apple’ın üretilmiş ve üretilecek her türlü akıllı telefondan belli bir telif hakkı talep etmek amacında olduğu söyleniyor.

Samsung ve Apple arasındaki bu kör dövüşünün sonlandırılması için Apple CEO’su Tim Cook ile Samsung CEO’su Oh Hyun-Kwon 2012 yılında bir araya gelmişler ama görüşmeden sonuç alınamamıştı. Bu gün gelinen noktada ise Samsung bir miktar daha köşeye sıkışmış gibi görünüyor. O tarihte yasaklanan bir telefonu ve yasaklanacak bir ülkesi bulunmayan Samsung özellikle Avrupa’da da bu tarz mahkemelerle uğraşmak istemiyor. Bu sebeple Apple ve Samsung Amerika’da meşhur olan “arabuluculuk oturumuna” 19 Şubat tarihi ile başlayacaklarını bildirdi. Bu görüşmelerden bir sonuç alınıp alınmayacağını zaman gösterecek ama Samsung’un Android ekosistemine yön vermesi için sırtındaki bu kamburdan biran evvel kurtulması gerekiyor. Bakalım Apple ve Samsung nasıl anlaşmaya varacaklar?

Kayank: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!