Apple vs Google: Arama Motoru Savaşları

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Cult of Mac adlı İnternet sitesinin yaptığı habere göre Apple yakın zamanda ¨arama motoru” ile karşımıza çıkabilir.

Andronova

Haber Apple’ın yaydığı iş ilanı üzerinden şekilleniyor. Şirket “Apple Search” üzerine çalışacak mühendisler aradığını duyurdu. İş yeri olarak San Francisco gösterilirken, operasyon yönetiminde uzmanlaşmış olmak da aranan yetenekler arasında sayılmış. Bilindiği üzere San Francisco Apple’ın ana üssü durumunda (Silikon Vadisi) Ayrıca iş ilanına iliştirilen bir not da gözlerden kaçmıyor ¨İşe alınacak aday, milyonlarca kişinin bilgisayarlarını ve mobil cihazlarını kullanımında devrim yaratacak bir işin parçası olacak.¨

Apple-Search-640x480

Bilindiği üzere Microsoft seneler öncesinde arama motoru işine girmiştir (5 yıl oldu) Muhtemelen Apple’da bu dünyaya girmek için uzunca süredir düşünüyordur ancak Google arama motoru alanında mücadele etmek istenmeyecek kadar güçlü.

Pekiyi acaba Apple’ın bu ilanı spekülasyon yaratmak olabilir mi? Yani bu iş ¨spotlight search¨ le ilgili olabilir mi?(Mac ve İOS cihazlarda, cihaz içi taramalarda kullanılan arama sistemi) Her ne kadar araştırmalar Apple’ın Safari gezgininde kendine ait bir arama motoru kullanmayı istediğini söylese de Apple’ın asıl amacını zaman gösterecek.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.