Apple Watch’ın Donanımı Ortaya Çıktı

blank

Apple Watch tanıtıldığından beri hakkındaki haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Saat henüz satışa çıkmasa da; tasarımından yazılımına kadar her tarafı incelenen akıllı saatin, donanımı ortaya çıktı. Yatırım araştırma firması Cowen and Company’in, Apple’ın tedarik zinciri üzerinde yaptığı bir araştırma saatin donanımını ortaya çıkardı. Şu an ki üretime göre saatte 512 MB RAM ve 4 GB hafıza bulunuyor.

teknik destek

Saatin sahip olduğu ram; Samsung, Micron ve Hynix tarafından üretilirken 4 GB kapasiteli iç hafıza NAND bellek üreten büyük firmalar tarafından sağlanıyor. Cowen gruptan Timothy Arcuri’ye göre Apple büyük ihtimalle saati 8 GB iç hafıza ile üretecek, ancak incelemelerde ortaya çıkan bu modelin giriş seviye olabileceğini ifade etti. Ayrıca saatte, iPhone 5’te kullanılan Broadcom BCM43342 wi-fi vericisi bulunacak. Bu çipin özelliği ise dahili GPS alıcısı bulunması.  Ancak bu çipin kullanılması akıllara Apple’ın tanıtımda söylediklerini getiriyor. Tanıtımda, Apple Watch, gps verisi için eşleştiği iPhone’un dahili gpsini kullanacağı açıklanmıştı. Eğer Broadcom çipi kullanılacaksa, büyük ihtimalle güç tüketimini düşürmek için Apple tarafından modifiye edilerek gps alıcısı devre dışı bırakılacak.

Apple Watch’un en önemli özelliği ise kendine özel bir işlemcisinin bulunması. Diğer akıllı saatler, telefonlar için üretilmiş işlemcileri kullanıyorken Apple Watch, Apple S1 SoC kullanacak. Çipin tasarımına bakıldığında performans ve pil ömrü olarak üst düzey olması bekleniyor. İlk çıkan haberlerde Apple Watch’un 1 günlük şarj ömrüne sahip olacağı öngörülüyordu. Ancak Apple, saat satışa çıkan kadar çipi modifiye edip şarj ömrünü arttırmaya çalışıyor. Apple Watch satışa çıkınca almayı düşünüyor musunuz?

Apple Watch
Apple Watch’ın Donanımı Ortaya Çıktı

Kaynak: Apple Insider

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!