Apple Watch’ın Şarjı 1 Gün Dayanıyor

Andronova
4 Minimum Okuma

Apple‘nın uzun zamandır merakla beklenen saati Apple Watch geçtiğimiz salı günü tanıtıldı. Tanıtımında saatin bir çok özelliğinden de bahsedildi ki merak ettiklerinizi haberimizden okuyabilirsiniz. Ancak saatin pilinin ne kadar gittiğinden bahsedilmemişti. Dün Apple basın sözcüsü Nat Kerris tarafından yapılan açıklamaya göre saatin şarjı 1 gün gidiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

1 günlük pil ömrü; Apple’dan daha uzun şarj isteyenleri hayal kırıklığına uğratsa da şu an piyasada bulunan akıllı saatlere göre normal gözüküyor. Moto 360 gibi oldukça albenili bir saat de 1 günlük pil ömrü sunabiliyorken Samsung Gear Live ve LG G Watch R pil ömrü konusunda iki güne kadar dayanabiliyor. Tasarım konusunda bazı kişiler tarafından beğenilen bazıları tarafındansa hayal kırıklığı olarak nitelendirilen Apple Watch pil ömrü konusunda gelişme sağlarsa daha çok talep göreceği kesin.

iwatch
Apple Watch’ın Şarjı 1 Gün Dayanıyor

Bu arada saatin Şubat 2015’ten önce satışa çıkmayacağını bildirelim. Bu demek oluyor ki, satışa sunulana kadar yazılım ve donanımda gelişme sağlayarak Apple saatinin pil ömrünü arttırabilir. Kendine özel yazılım geliştirme kiti ile birlikte sunulan saat 2015 yılının beklenen cihazları arasına girmeyi başardı.

350 $ satış fiyatıyla rakiplerinden neredeyse 100 $ daha pahalı olan saat, Apple’ın markasına duyduğu güveni gösteriyor. Tabi satışa çıkacağı  zamana kadar rakipleri de bu var olan modellerini güçlendirerek, ve yeni modeller üreterek rekabetten geri kalmayacaklardır. Sizce Apple Watch beklediğiniz kadar iyi bir ürün mü? Ülkemizde satışa sunulduğunda almayı düşünür müsünüz ?

Akıllı telefonların tüm Dünya’da milyonlarca kişiye ulaşmasının ardından, giyilebilir teknolojiler konusunda çalışan üreticilerin şuan ki en önemli hedefi akıllı saatler. Şüphesiz akıllı telefonlarda devrim yapan Apple’ın, akıllı saat konusunda ne yapacağı ise büyük merak konusuydu.

Sizlere canlı olarak tanıtımını yaptığımız yeni nesil iPhone 6’nın lansmanının ardından, şimdi ise Apple Watch‘ın lansmanı yapılıyor. Aşağıda sizlere canlı olarak lansmandan bilgileri aktaracağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sayfayı yenilemeyi unutmayın 🙂

21:00 Apple, bu zamana kadar iWatch olarak bilinen akıllı saati Apple Watch’ı duyuruyor.

21:02 Apple Watch, Apple’ın bu zamana kadar ürettiği en kişiye özel cihaz. Geniş kapsamlı sağlık ve fitness arkadaşınız olacak olan Apple Watch, son derece hassa ve özelleştirilebilen kronometreye sahip.

21:03 Apple Watch, üzerinde bulunan Dijital Taç (digital crown) ile büyültme, kaydırma, seçim yapma ve daha bir çok işlevselliğiyle küçük ekranında olağan üstü kullanım imkanı sağlıyor.

20:10 Kızıl ötesi LED ışık ve fotosensörleriyle nabzınızı ölçer.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

20:14 Milyonlarca saat ekranı seçeneğiyle çok daha kişiselleştirilebilir.

20:23 Uygulamalarıyla hayatınıza renk katacak olan Apple Watch ile, arkadaşlarınızla daha önce hiç deneyimini yaşamadığınız şekilde mesajlaşmanıza, resimlerinizi paylaşmanıza, çiçek ve hatta kalp atışınızı göndermenize olanak sağlayacak.

21:36 Üzerindeki bir çok sensörle, vücudunuzun tüm hareketlerini izleyerek, detaylı olarak raporlayarak size sunar.

21:40 Apple, 3 farklı akıllı saat modelini sunuyor. Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition

iPhone 5, 5c, 5s, 6, ve 6 Plus ile çalışan Apple Watch serisi akıllı telefonların fiyatı ise 349$‘dan başlayacak ve önümüzdeki yılın başlarında satışa sunulacak.

Bu yılki Apple lansmanının sonuna geldik. Seneye yeni lansmanda görüşmek üzere 🙂

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir