Apple WWDC 2017 etkinliğinde hangi sürprizlerle geliyor!

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Apple düzenleyeceği WWDC 2017 etkinliğinde hangi sürprizlerle karşımıza çıkacak? iOS 11, watchOS 4, tvOS 11, yeni macOS, iPad Pro ve Siri Speaker tanıtımı olabilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, Türkçe karşılığı Dünya Geliştirici Konferansı olan Worldwide Developer Conferance (WWDC) her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek, 5 Haziran – 9 Haziran 2017 tarihleri arasında merakla beklenen yeni ürün ve yazılımlarını tanıtacak.

WWDC 2017 etkinlikte yer verilen yeniliklerden bazıları: macOS High Sierra tanıtıldı, iPad Pro (10.5-inç) tanıtıldı, iOS 11 tanıtıldı ve iMac Pro hem fiyatı hemde donanım özelliği ile dikkat çekti. 

Apple’ ın WWDC 2017′ de tanıtacağı ürün ve yazılımlar neler olacak?

iOS 11: Geleneksel bir şekilde her yıl yeni iOS sürümü ile WWDC etkinliklerinde karşımıza çıkan Apple bu yıl da iOS 11 sürümünün açıklamasını yaparak bu sürümü geliştiricilere sunacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

watchOS 4: Tasarım olarak büyük bir farklılık olmayacağı belirtilen Apple’ın akıllı saati Apple Watch için geliştirilen watchOS 4 sürümünün sağlık yönünden önemli değişiklikleri beraberinde getireceği belirtiliyor. Öyle ki kan şekerini ölçebilen yeni Apple Watch şimdiden ilgi odağı oldu. Bunun yanı sıra yeni sürüm watcOs 4 ile birlikte AirPods ile Apple Watch uyumluluğunun arttırılması ve birtakım Apple Watch kontrollerinin kolaylaştırılması beklenen değişiklikler arasında.

Apple WWDC 2017 etkinliği

Apple WWDC 2017 etkinliğinde hangi sürprizlerle geliyor!

tvOS 11: Apple’ın WWDC 2017’de tanıtacağı diğer bir işletim sistemi sürümü olma özelliği taşıyan tvOS 11 sürümünün; izleyici profili gibi farklı özellikleri Apple TV platformuna kazandıran, tvOS platformunun alacağı en kapsamlı sürüm güncellemesi olması bekleniyor.

macOS 10. 13: Mac platformuna yeni özellikler ekleyecek yeni macOS 10. 13 sürümünün farklı optimizasyonlar sunacağı bilgisinin dışında yeni sürümle ilgili tüm detayların WWDC’ye saklandığı belirtiliyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

10. 5 inç iPad Pro: Hem fiyat olarak hem de özellikleri bakımından 9. 7 inçlik iPad Pro ile 13 inçlik iPad Pro’nun arasında yer alacak olan 10. 5 inç iPad Pro’nun WWDC 2017 etkinliğinde resmi olarak duyurulacağı belirtildi.

12 inç MacBook: Tasarımıyla göz kamaştıran 12 inçlik MacBook modelinin bir süredir yenilenmemesinin ardından MacBook modeline MacBook Air’in görevlerini yükleyerek bu açığı kapatması bekleniyor.

Siri Speaker: Google Home ve Amazon Alexa gibi cihazların ardından WWDC 2017’de Apple’ın sesli asistanı Siri’nin de tek başına bir cihaz olması bekleniyor.

Apple WWDC 2017 ne zaman


Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 13:42

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir