Apple Yeni Ürünleri Hakkında Konuştu

Yeni nesil iPhone ve iPad’lerin tanıtımları bitti satışlar ise her geçen gün resmen çığ gibi büyüyor. Yeni nesil Macbook Air, Mc Book Pro’lar ise belli bir kesime hitap etse de oldukça kreatif ürünler. Gelen haberlere göre Gold renkli iPhone ve 128 GB iPad şu anda resmen karaborsaya düşmüş. Apple kim ne derse desin yaptığı ürünler ile fenomen bir şirket haline geldi.

teknik destek

Apple tutkunları ise hep daha fazlasını isteyerek şirketi farklı tasarım ve yazılımların üretilmesi için zorluyor. MacRumos internet sitesinin Apple CEO’su Tim Cook ile yaptığı sohbette öne çıkan bir konu var. Tim Cook’un yaptığı açıklamaya göre Apple 2014 sonbahar ayında yeni nesil 4K TV’leri piyasaya sunacak. Bu konuda geçtiğimiz günlerde yazdığım ayrıntılı yazıma buradan ulaşabilirsiniz. 55 inç ve 65 inç olmak üzere 2 farklı modelde üretilecek televizyonların sunacakları kullanıcı deneyimi ilk nesil iPhone lansmanında ki etkiyi yapacağı da söyleniyor.

apple-itv

Apple 2014 bahar aylarında ise akıllı saati iWatch tanıtımı yapacak. 200 kişilik tasarım ekibi kurarak çok farklı bir saat yapma hevesinde olan Apple’ı gelen bilgilere göre en çok pil sürelerinin istenen kapasitelere gelememesi düşündürüyor. iWatch için birde kinetik mekanizma koymayı düşünen Apple saatin kolumuzdayken kendi kendini şarj etmesi üzerinde de çalışıyor. Büyük ihtimal haziran ayında iWatch ile tanışacağız. Apple normal kullanımda şarj süresini 1 hafta gibi bir süreye çıkartabilirse yeni saat yine satış rekorları kıracaktır.

Apple iWatch

2014’ün en beklenen ürünü ise tabii ki iPhone 6. Yeni nesil iPhone için çok fazla şey söylendi açıklama yapıldı fakat bu noktada söylenebilecek en doğru şey şu; daha büyük iPhone, “daha hızlı 64 bit PC seviyesinde işlemci ile geliştirilmiş GPU ile konsol seviyesinde oyun deneyimi”.  Yazılım tarafında ise IOS 8 tamamen 64 bit işlemcilere odaklanacak bir yapıya kavuşacak. IOS 8 en iyi ihtimalle sadece iPhone 5 için güncelleme sunabilir. 4S sahipleri bu duruma hazır olsun yeni nesil IOS’un iPhone 4S ile çalışmayacağı da kulislerde söyleniyor.

apple-iphone-6

2014 yılı içinde söylenen bir diğer ürün ise iPad Air Pro. 12 inç boyutunda bir tablet peşinde olan Apple’ın tasarımı tamamladığını ve doğru zamanı beklediği söyleniyor. Dış kaynaklı basında bazı haberlerde ise 2013 yılı bitmeden yeni nesil iPad Air Pro‘yu raflarda görebileceğimiz yönünde.

ipad pro

Apple için 2014 yılı çok hareketli geçecek gibi duruyor. Tim Cook bir çok eleştiriye de maruz kalsa hatta “ucuzcu” olarakta nitelendirilse sektörün nabzını çok iyi tutan bir yönetici. Rahmetle andığımız Steve Jobs’ın kendi halefi olarak gösterdiği Tim Cook’ta nasıl bir ışık gördüğünü ve ne büyük bir yönetici olduğunu aramızdan ayrıldıktan sonra bile anlayabiliyoruz…

Kaynak: idownloadblog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir