Apple, Yüksek LTE Patent Fiyatlarından Dolayı Ericsson’u Mahkemeye Verdi!

Yakında ülkemize de gelecek olan ve uzun süredir ABD’de yüksek talep gören LTE kablosuz internet için, LTE’nin patent sahibi olan Ericsson’un aşırı yüksek komisyon istemesi sebebiyle Apple, Ericsson’u mahkemeye verdi.

Andronova

Apple, Ericsson’un hiç bir LTE patentini ihlal etmediğini, ancak normalde LTE modem’in işlemci fiyatının içine dahil olması gerekirken, Ericsson’un her satılan telefonların perakende fiyatından komisyon istemesi sebebiyle durumu mahkemeye taşıdığını belirtti.

Eğer mahkeme Apple’ın Ericsson’un LTE patentini ihlal ettiği yönünde bir karar verirse, Apple hiç istemeyeceği bir durumla karşı karşıya kalarak Ericsson’a her LTE modem kullandığı telefon başına para vermek zorunda kalacak.

Apple’ın basın sekreteri Kristin Huguet konu hakkında, “biz her zaman firmaların haklarını savunmuş ve teknolojileri için uygun fiyatları ödemekten kaçınmamışızdır. Ancak Ericsson’un talep ettiği aşırı yüksek ücreti kabul etmemiz mümkün değil. Bu sebeple mahkemeden yardım talebinde bulunduk” şeklinde konuştu.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.