Apple’da Yaprak Dökümü Devam Ediyor

Andronova
2 Minimum Okuma

Geçtiğimiz günlerde Apple‘ın tasarımdan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jonathan Ive’nin Apple çalışanlar listesinden çıkartıldığı hakkında bazı söylentiler vardı. Bir kaç gün içinde Apple’da ne yaşandı bilemiyoruz ama Ive işinin başında ya yola devam etme kararı aldı yada bir yanlışlık olmuş ve siteden ismi kaldırılmıştı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çalışanların emekli olmaları bizdeki gibi yaşa bağlı olmadığı bir dünyada yaşayan Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü Peter Oppenheimer şirketten ayrılma kararı aldı. Bu ayrıılış kavgalı bir ayrılma tabii ki değil. Emeklilik günlerini sevdiklerine daha fazla zaman ayırmak için istediğini belirten Oppenheimer’ın Apple’a da ki kariyerinin altında büyük bir başarı hikayesi barındırıyor.

1996 yılında Kıdemli Yönetici de Denetmen olarak işe başlayan Peter Oppenheimer, henüz 1 yıllık çalışanken 1997 yılında Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Satış Denetleyicisi olarak terfi ettirilmiştir. 2004 yılında şu anki görevine yükselen Oppenheimer Apple’ın 8 milyar gelir elde ettiği yıllardan alarak 170 milyar dolar gelir elde eden bir kurum haline gelmesinde önemli katkıları olmuştur.

Emekliye ayrılan CFO Peter Oppenheimer için Tim Cook’ta bir açıklama yaparak şunları söyledi. Bir CFO olarak sadece gelirlerimizin rekor seviyede artmasına sebep olmayan finans dışındaki konularda da sorumluluk üstlenen, liderlik vasıflarını ve deneyimlerini Apple’ın başarısı için kullanan Peter Oppenheimer’a bir CFO’nun nasıl çalışması gerektiğini herkese gösterdiği için çok teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılacağı için mutsuz ama sevdikleriyle daha fazla zaman geçireceği için onun adına mutluyum diyen Tim Cook bundan sonraki yaşantısında kendisine başarılar diledi.

Oppneheimer’den boşalan koltuğa ise yardımcılığını yaptığı; Apple’ın Finans ve Kurumsal Denetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Luca Maestri oturacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kaynak: apple.com ve iphonehacks

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir