Apple’ın 2014 Yol Haritasında iTV Görünmüyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple‘ın CEO’su Tim Cook geçtiğimiz Şubat ayının başında bir televizyon programına katılmış ve “büyük ve harika şeyler” üzerinde çalışıyoruz  açıklamasında bulunmuş ve bizde bu haberi sizinle buradan paylaşmıştık. Apple CEO’su Tim Cook’un bu söyleminden yola çıkarak daha büyük bir iPhone ve iPad beklentisi ise hepimizi sarmıştı. Dünyanın en büyük teknoloji devinin 2014 yılında bizlere tanıtacağı ürünler ile ilgili hayaller kurmaya  daha o zamanlar başlamıştık.

Andronova

2014 yılının ortasına gelmemize rağmense Apple’ın “büyük şeylerinden” bir ses soluk çıkmıyordu. Apple’ın yol haritası genelde yıl sonlarına doğru yoğunlaşırdı ve bu yol haritası için aşağıdaki resim geçtiğimiz gün yayınlandı. Bu resim Apple tarafından yayınlanmadı ama Apple’a yakın kaynaklar 2014 yılında Apple’ın neler yapabileceği ile ilgili bu haritanın bir fikir vereceğini belirttiler.

2014 son çeyrekte iTV adı verilen ve 4K çözünürlüğe sahip olacağı düşünülen yeni nesil iOS işletim sistemine sahip televizyonlar bekleniyordu ama bu grafiğe göre 2014 son çeyrekte Apple sadece 5,5 inç boyutunda bir iPhone tanıtması bekleniyor. iTV Apple’ın uzun zamandır hayalinde olan bir yatırım ama henüz bunu gerçekleştirebilecek cesareti kendilerinde bulamadılar. Koreli üreticilerin tekelinde olan LCD televizyon piyasasına girmek bu bağlamda sizce de büyük bir cesaret işi değil mi?

kgi-2014-apple

iPad Air 2 ve iPad Mini 3 ile birlikte 12,9 inçlik iPad Air Pro’nun iPhone 6’dan önce tanıtılması planlanırken 12 inç boyutunda ve Ultra Slim (şuanda Mac Book Air’ın 1,7 cm olduğunu hatırlatalım) adıyla piyasaya sunulacak olan yeni MacBook Air’ın 4.çeyreğin başında tanıtılması planlanmakta. Appel’ın bizim için nasıl planları var bunu hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.