Apple’ın “anlatacak çok şeyi var”

Andronova

Apple 22 Ekimde “anlatacak çok şey var” sloganıyla bir basın bülteni yayınlayarak yine beklentileri arttırdı.

Genelde mobil teknolojiler üzerine bir beklenti oluşsa da Apple bu etkinlikte herkesin heyecanla beklediği Haswell işlemcili yeni nesil retina Mac Book Pro’lar başta olmak üzere yeni nesil Mac Mini ve elbette Mac Pro’yu da bizlere sunacak. iMac tarafında da Haswell mimarisine geçilerek mükemmel daha da mükemmel bir hale getirilecek.

İOS tarafında ise 5.nesil iPad ile 2.nesil iPad Mini’nin tanıtılmasına kesin gözüyle bakabiliriz. Yeni iPad ve iPad Mini, iPhone 5S’te gördüğümüz TouchID donanımına sahip olacak. Gold rengi de Siyah ve Beyaz’ın hakim olduğu tablet ekosistemine yepyeni bir soluk kazandıracak. Yazılım tarafında OS X Mavericks tanıtımı ve ne zaman satışa sunulacağının da açıklanması bekleniyor.

Apple’ın kendi deyimiyle mükemmel görünümlü belgeler, haber bültenleri, raporlar ve daha fazlasını oluşturmanıza yardımcı olan bir kelime işlemci ve sayfa düzenleme aracı iWork’ün yeni sürümü ile son güncelleme ile çok eleştiri alan video işleme yazılımı Final Cut Pro’nun da yeni sürümü tanıtılacak. Ülkemizde henüz kullanılmasa da Apple TV’de bir güncelleme alacak.

Bence en önemli gelişme yeni 4K çözünürlük desteği sunan Thunderbolt Display monitörün tanıtımı. Apple’ın sürekli olarak televizyon yapacağı ile ilgili haberler gün geçtikçe gerçek olmaya yaklaşıyor. Telefon sektörünü bilmem ama Apple televizyon işine girerse Güney Korelileri çok zor günler bekliyor…

Kaynak: knowyourmobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir