Apple’ın Beats’i Satın Almasının Ardındaki Gerçek Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple geçtiğimiz hafta kendisi için rekor bir ücretle (3 Milyar dolar) Beats Audio’yu satın almıştı. Tim Cook göreve geldiği son 18 ay içinde tam 27 şirket satın alarak bu alanda büyük bir rekora da imza atmış oldu. Apple şimdi yada daha sonra işine yarayabilecek firmaları satın almaya devam ederken tüm yaratıcı beyinleri de bünyesinde toplamaya devam ediyor.

teknik destek

Apple ilk nesil iPhone’dan beri kendine özel şarj aparatları kullanmış ve Micro USB girişinin çok kullanışsız olduğunu dile getirmişti. iPhone 5 ile birlikte “Lightning” adını verdiği USB girişi kullanmaya başlayan Apple bu USB girişinin farklı amaçlarla kullanmak üzere çalışmalara başladığı dile getirilmekte.

Lightning

Beats’in satın alınmasıyla birlikte Lightning USB girişinin 48 KHz kayıpsız stereo ses teknolojisine destek verilmesi amacıyla bir çalışma başlatılmış. Bu girişin kulaklık için kullanılmasıyla birlikte 3,5mm jack girişinden çok daha kaliteli seslere ulaşılabileceği ve bu bağlamda Beats’in kulaklıklarından en iyi sese ulaşılabileceğinin altı çizilmekte. iPhone 5 ve sonrası tüm cihazlar için getirilecek bu özellik iOS 8’in bundan sonraki güncellemeleri ile telefonlara verileceğini belirtelim. Yani bu özellik yeni telefonlara değil eski telefonlara da getirilecek. Bundan dolayı Apple tebrik etmek gerekmiyor mu?

beats

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!