Apple’ın iMac Bilgisayarlarına 4K Ekran mı Geliyor?

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

iMac Apple‘ın ürün gamında bence en özel cihazlarından biridir. 2014 model iMac’lerin tasarımı ise bu güne kadar yapılmış gerçekten en başarılı PC olmuştur. Windows kullanan ve Apple bilgisayarlar ile zaman geçirmemiş birisine Mac’lerin farkını anlatmak bir hayli zordur. Bir okul müdürü tanıdığım görev yaptığı yere PC almaya karar verdiğinde ona 2012 model bir iMac önermiştim. Aradan 2 yıl geçti ve bana hala teşekkür etmekte. Windows bilgisayarlar yüzünden sürekli “bilgisayarcı” parası vermekten onu kurtardığımı söyler durur.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu örnekten de yola çıktığımızda şunu açıkça söylemeliyim ki iMac’ler verilen parayı sonuna kadar hakkeden ürünlerdir. Evet korsan oyun ve korsan yazılım yükleyemezsiniz, Bir oyun oynamak istediğinizde bunun Mac PC’ler tarafından desteklenip desteklenmediğine de dikkat etmek zorundasınız ama birkaç aylık iMac deneyimimden edindiğim tecrübe ile şunu belirtmekte bir hata görmüyorum; iMac’ler Windows tabanlı PC’lere göre çok daha hızlı ve stabildir.

Mac PC’ler için işletim sisteminin son sürümünün geliştiriciler için olan modülü Apple OS X 10.9.3’ün yayınlanmasıyla sistem klasörlerinde 4K monitör desteği ortaya çıktı. Şu anda Full HD olan ekran çözünürlüğünün 2015 yılında 4K’ya çıkartılabileceğini de bu bağlamda anlamış bulunuyoruz.

imac evolution

Apple’ın bu yıl içerisinde tanıtacağı belirtilen 4K çözünürlüklü iTV’lerden sonra daha düşük ekran boyutunda da 4K çözünürlüğü sunması özellikle çizim işi ile uğraşan sektörün tek tercihi haline getirecektir. 4K çözünürlüğünde oyun oynama fikri ise şimdilik sadece bir hayal…

OSX Maverics

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kaynak: iphonehacks

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak