Apple’ın Sanal Asistanı Siri, iOS 9 İle Yenilenecek!

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Apple ‘ın 8 Haziran’da yapacağı WWDC 2015 geliştirici konferansı etkinliğinde resmi olarak İOS 9 ‘un ve OS X yeni versiyonunun tanıtılması bekleniyor.

Sponsorlu reklam

Geliştirici konferansında Apple mobil cihazları için sunulacak olan iOS 9 güncellemesindeki en önemli değişikliğin sesli asistan Siri konusunda olacağı belirtiliyor. İlk gelen bilgilere göre Siri, bu yeni güncellemeyle birlikte tamamen yenilenmiş bir tasarımla karşımıza çıkacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple sesli asistanı Siri yakın zaman önce en son aldığı güncellemeyle Türkçe dil desteğini kazanarak Türk kullanıcılarından da büyük ilgi görmüştü. Şimdi de iOS 9 ile gelecek yeni büyük güncellemeyle Siri’de tasarımsal değişiklikler yapılarak yepyeni ve gelişmiş özelliklerle kullanıcılara sunulacak. Yeni Siri ile birlikte kullanıcılar programla daha rahat iletişim kurabilecekler. iOS 8’de sesleri ve kelimeleri tam olarak algılayamayan Siri’nin bu açığı iOS 9’da giderilecek. Tasarımdan olarak uygulama daha da renkli bir arayüz ile karşımıza çıkacak.

Sponsorlu reklam

image

Ayrıca Apple, yeni müzik servisini de Haziran ayında yapacağı geliştirici konferansında duyurmak istiyor. Şirket iOS 9 ile birlikte müzik platformunu da yenileyerek yüksek kalite müzik sesi ve daha kolay bir oynatıcı ile kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamayı amaçlıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak