Apple’ın Yeni MacBook’larının İçini Açıp Tamir Etmek Neredeyse Hayal

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Apple yıllardır bilgisayarlarını insanların özgürce modifiye edebilecekleri ya da bozulduğu zaman parçasını değiştirebilecekleri gibi üretmiyor kullanıcılarını Apple Store’lara muhtaç bırakıyordu. Yeni MacBook‘la beraber bu değişmediği gibi daha da minimalistik ve sade bir donanım tasarımı tercih edilmiş gözüküyor. MacBook’ları bugüne kadar açıp tamir edebilmiş kişilerin de yeni ürünlerin içini açmadan önce iki kere düşünmeleri gerekecek…

Teknoloji destek

iFixit şirketi çalışanları yeni MacBook’un içini açmışlar, ve gözüken o ki Apple yeni cihazını inceltmek adına herşeyi incecik metal çerçevelerle saklamış. Pil kılıfa yapıştırılmış durumda, işlemci ve ram ve SSD ise ana karta lehimlenmiş durumda. USB girişi bile diğer tüm donanımın altına saklanmış, eğer bozulursa değiştirmek bir hayli zor gözüküyor. MacBook’un iç dünyası aslında çok da şaşırtıcı değil çünkü şirket MacBook’larını taşınabilir bilgisayardansa adeta güç arsızı bir iPad olarak görüyor. Eğer taşınabilir bilgisayarınızı kendini tamir etmek ya da arzu ettiğiniz şekilde yükseltmek istiyorsanız farklı bir markaları gözden geçirmenizi öneririz.

KOcZaKIgb2EBR5rM.medium
Apple’ın Yeni MacBook’larının İçini Açıp Tamir Etmek Neredeyse Hayal
macbook-2015-teardown-ifixit
MacBook Tamir Etmek
mk2snwO4RDsfw4Nb.medium
MacBook Tamir Etmek Mümkün Mü

Şuanda en popüler teknoloji oyuncaklarından olan akıllı saatler hızla gelişimini sürdürüyor. CES 2015 ve Mobil Dünya Kongresi 2015’te boy gösteren bir çok akıllı saatin ardından, merakla beklenen Apple Watch‘ın da duyurulmasının ardından, pazarda hareketlilik iyice arttı.

Durum o kadar kızışmaya başladı ki, Google kendi giyilebilir cihazlar için geliştirdiği Android Wear işletim sistemi için iOS desteği sunmaya hazırlanıyor. Henüz daha satışına başlanmadan gerçekleşen bu olayların ardından Apple, şimdi bir çok habere konu olan akıllı saati Apple Watch için ön siparişleri başlattı.

Ön siparişlerde Apple Watch: Sport, paslanmaz çelik ve premium Edition modelinin alımı mümkün olmakla birlikte, Apple Watch Sport’un kargolanmasına Haziran, Apple Watch (paslanmaz çelik) dört ile altı hafta içerisinde, Apple Watch Edition’un kargolanmasına ise Haziran’dan Ağustos ayına kadar başlanacak.

Henüz Apple Watch’ın ön siparişleri Türkiye için açılmadı, ancak kısa süre içerisinde ülkemiz için de açılacağını söyleyebiliriz.

Teknoloji destek
ETİKET: , ,
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir