Apple’ın Yeni Patenti, iPhone 7’de Kavisli Ekrana İşaret Ediyor

media 12624

Samsung’un Edge serisiyle çıkardığı kavisli ekrana sahip akıllı telefonları ve en son Galaxy S6 Edge modelinin başarısının ardından, görünüşe göre şimdi Apple‘da kavisli ekranlı telefon için kolları sıvadı. Daha yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri duyurulmuşken, Apple yeni amiral gemisine odaklanmış durumda.

Andronova

Apple’ın aldığı yeni patentinde, Galaxy S6 Edge tarzı kavisli ekran teknolojisi ortaya çıktı ve bu sebeple iPhone 7 modeli kavisli ekrana sahip olabilir.

Rakip kavisli ekranlı modellere oldukça benzeyen patent bilgilerinde, Apple’ın kavisli ekranında daha çok bilgi ve içerik sunacağı görülüyor. Mesela kavisli ekran kısmında video veya resim dahi gösterilebilecek.

apple-kavisli-ekran-patent

Apple’ın yeni 3D Touch teknolojisiyle de oldukça ilginç olabilecek kavisli ekranlı yeni iPhone 7 modelinin, kullanıcıların beğenisini kazanabileceğini söylemek mümkün.

Samsung’un, kavisli ekranlı Edge serisinin oldukça beğenildiği göz önünde bulundurulursa, Apple bu hamlesiyle doğru bir adım atmış olacaktır.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın