Aradığınız kişi şu an görüşme kabul etmiyor ne demek

media 841

Aradığınızda Vodafone "Aradığınız kişi şu an görüşme kabul etmiyor" numaramı mı engelledi diye merak edenleriniz oluyordur. Rahatsız olanların bazen tercih ettiği yöntemdir.

teknik destek

Aradığınızda bu şekilde bir uyarı alıyorsanız ilk akılınıza gelen büyük ihtimal bu beni engellemiş mi olacaktır. Mantıklı olanda bu ama belki gelen tüm aramaları engellemişse yine aynı uyarıyı verecektir. Rahatsız edilmemek adına böyle bir seçeneği aktif hale getirebiliyorlar. Tabi bir diğer etkense nadir operatörde şebeke sorununda böyle bir uyarıyla karşılaşılabiliyor. Yani çekmeyecek bir bölgedeyken bakmışsınız arayanlar bu mesajı duyuyor. Sıkıntılı bir duruma yol açtığınız söyleyebiliriz. Arayan arkadaşınız ya da nişanlınız olduğunu düşünün ve ilk akıllarına bu geleceği için belki izah bile etmenize fırsat vermeyebilirler. Peki bu anons ile ne demek istiyor olabilir?

Buradaki uyarı kişi ya tüm aramaları ya sadece sizi engellediği anlamını taşıyor. Test için başka numaradan arayınız. Hatta farklı numarayı gizleyerek deneyebilirsiniz. 

Eski dönemlerde pek gelişmiş kısıtlama seçenekleri bulunmazdı. Akıllı telefonların çıkmasıyla az sayıda cihazda kısmi böyle seçenekler olurdu. Çıkan uygulamalarda ya çok reklamla karşılaşırdınız ya da paralı sürümler iş görürdü. Sonralarda ise çok sayıda ücretsiz yazılımla bu işlemleri kolayca yapılmaya başlandı. Hatta telefonların kendi yazılımlarında bu şekilde özelliklerle karşılaşabiliyorsunuz. 

Biri beni engelledi nasıl arayabilirim şeklindeki sorunuz için yapacağınız;

  • Acaba benden kaynaklı mı diyerek cihazınızı kapatıp açarak test ediniz.
  • Farklı operatör ve kendi operatörünüzü kullanan başkalarına aynı sıkıntıyı yaşıyor mu diye sorunuz ve onların hatlarıyla da test ediniz.
  • Sabit bir numarayla denenebilir. 
  • Uygulamalarla arayalım örnek Skype, WhatsApp…
  • Aradığınız kişiler farklı operatörde mi bakınız. Hangisinde olduğunu öğrenmek için www.turkiye.gov.tr/btk-numara-tasima sorgulama adresini kullanabilirsiniz.
  • Kişi belki sizi engellemiş olabilir ama gelen tüm çağrılar engellenmiş olasılığı da bulunuyor.

Siz yapmadıysanız belki servisten olabilir çağrı merkezinden işlem yapınız. İsterseniz ondan önce bu kodlardan yararlanınız. ##002# ,  #330*0000# ve arandığınızda görüşme esnasında kimin aradığını görmeniz için *43# arama tuşuna.

Aradığınız kişi şu an görüşme kabul etmiyor ne demek


Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2021, 20:10

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın