Aradığınız Sadece Cep Telefonu mu? Karşınızda Light Phone

Andronova

Her şey telsiz telefonlarla başladı. Hatırlarsınız, Motorola‘nın o uzun mu uzun antenli ve kolumuz büyüklüğündeki telsiz telefonlarının kullanıldığı bir dönem yaşadık.

Sonra Nokia gibi bir firma geldi ve cep telefonu diye bir şey çıkardı. Amaç, telsiz telefonları cepte kullanılabilir hale getirmekti ve bunda da başarılı oldu.

Ancak kullanıcıların her geçen gün daha fazla kullanmaya ve ihtiyaç duymaya başladığı bu mobil cep telefonlarında bir eksiklik vardı ve bunun adı da akıllı telefon olacaktı.

Her ne kadar Symbian gibi mobil işletim sistemleriyle akıllı telefon adı altında cihazlar satılsa da, asıl akıllı telefon devrimi Apple‘ın iPhone modeliyle gerçekleşti. Sonrasında da Android işletim sisteminin bu pazarı fethetmesiyle günümüze geldik.

Peki ya bütün bunları aslında istemiyorsak? İşte yazımızın asıl konusuna geliyoruz. Eğer bu teknolojik oyuncaklardan istediğiniz sadece cep telefonu olmasıysa, şimdi sizin için yeni bir telefon geliştiriliyor, adı da Light Phone (Işık Telefon).

light-phone-isik-telefon-2

Bir Kickstarter projesi olan Light Phone, ihtiyacı olan parayı neredeyse topladı bile. Bu telefonun yapabildiği tek şey var, o da telefon araması yapabilmek ve aramaları alabilmek. Kredi kartı boyutundaki Light Phone sadece 4mm inceliğine sahip.

light-phone-isik-telefon-3

Şarjı tam 20 gün giden Light Phone, micro-USB şarj aletiyle şarj olabiliyor. Ülkemizde satılıp satılmayacağı henüz belli olmayan bu ilginç cep telefonunun Google I/O’da tanıtılması bekleniyor.

light-phone-isik-telefon-5 light-phone-isik-telefon-6

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir