Aralık Ayı İtibariyle Güncel Android Versiyon Kullanım Oranları Yayınlandı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Kurulduğu güncen bu ana kadar, muhteşem bir büyüme hızıyla ilerleyen ve bu ivmeyi hiç kaybetmeyen Android, son sürümleriyle versiyon çokluğu problemini yavaş yavaş geride bırakıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Son yayınlanan Aralık ayı raporunda görülen Android kullanım oranları bekelntiler doğrultusunda ilerliyor. KitKat bir önceki aya oranla %3.7 büyüme kazanmış. Jelly Bean ise çizgisinden biraz şaşarak %2.2 düşüşle yerini KitKat’a kaptırmasına rağmen halen en çok kullanılan Android sürümü olma özelliğini koruyor.

Pisayadaki tüm Android cihazarı arasında sadece %0.5’lik bir dilime sahip Froyo ise insanları duyrulandırıyor. İçimden adeta “ne çektik be abi” diyesim geliyor 🙂

android-kullanim-oranlari-numbers_thumb

Önümüzdeki aylarda Android 5.0 yüklü cihazların da çoğalmasıyla birlikte, listede yerini alacak Lollipop ise, Android’in kullanım oranlarında büyük bir değişikliğe sebep olacak. Lollipop’un en büyük özelliği, düşük RAM’li cihazlarda bile çalışacak olması.

Siz Android 5.0 Lollipop’u denediniz mi?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak