Artık iPhone Telefonunuz ile Galaxy S5’teki gibi Kalp Hızı Ölçmek Mümkün!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Artık iPhone Telefonunuz ile Galaxy S5’teki gibi Kalp Hızı Ölçme uygulaması indir !

teknik destek

Samsung Dünya Mobil Kongresinde Galaxy S5’i tanıtmıştı. Galaxy S5 ile ilgili söylenebilecek tek şey ise beklentileri karşılayamadığıydı. Galaxy S5’in potansiyel müşteri portföyü bu telefonun plastik kasa olmamasını, 3GB belleğinin olması ve en az 3000 mah bataryasının olmasını bekliyordu. Bir kesimde telefonun 2K çözünürlüğünde geleceğini bekliyordu.

Samsung ise bu beklentilerin hiçbirini Galaxy S5’te karşılayamamış ve beklentilerin hepsinin Galaxy Note 4’te karşılanacağının imasında bulunmuştu. Galaxy S5 özellikle donanım gücü açısındansa tek kelimeyle rakipsiz diyebiliriz. Yepyeni bir ekran teknolojisi sayesinde %10 şarjda bile telefonunuzu 12 saat kullanım senaryosunu sunarak bu konuda kimsenin yapamadığını yapmış görünüyor. Güç tasarruf modu hemen hemen her Android telefonda bulunuyor fakat Samsung Galaxy S5’te bizlere en iyisini sunmakta.

samsung-galaxy-s5

Galaxy S5’in bir diğer farklılığı ise kalp hızı ölçme sensörüydü. Telefonun arkasındaki bu sensöre parmağımızı koyduğumuzda telefon kalp hızımızı ölçebiliyordu. Bu sensörün çalışmasıyla ilgili bazı hassasiyet sorunları olduğu söylensede gördüğümüz incelemelerde biz bir sorunla karşılaşmadık. Aşağıdaki videoda Galaxy S5 Heart Rate özelliğinin nasıl çalıştığını detaylı olarak izleyebilirsiniz.

ia1jrkXK2cE” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Bu özellik artık iPhone telefonlarda da kullanılabilecek. iPhone’lar için geliştirilen Runtastic Heart Rate Monitor & Pulse Tracker uygulamasını telefonunuza “ücretsiz” olarak indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu program Galaxy S5’teki sensör yerine iPhone’larda ki kamera sensörünü ve kamera flaşını kullanıyor. Yapılan testlerde Galaxy S5 ile birbirine çok benzer test sonuçları veren Runtastic Heart Rate Monitor & Pulse Tracker programını ücretsiz olarak indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!