Artık rehberinizde olmasa bile sizi kimin aradığını bileceksiniz!

blank

Android / iOS iPhone cep telefonlarda numara kime ait rehber sorgulaması nasıl yapılır? Beni kim aradı, bu numara kime ait, numara sorgulama, rehber sorgulama uygulaması programı.

teknik destek

Android telefonda veya iPhone cep telefonlarda arayan numara kime ait olduğunu sorgulama uygulamalarıyla öğrenilebiliyor. Bazı uygulamalar Apple’ ın iOS sistemi engeline takılabiliyor. Rehber sorgulamasında beni kim aradı veya beni arayan numara kime ait öğrenme hizmeti yazımızda.

Yıllar önce 5 kere çaldırarak merhaba diyen bizlere, operatör tarafından getirilen “bilinmeyen numara” hizmeti sonrası, sapıklığın çığırından çıktığı bir dönem vardı. Artık görmek bile istemediğimiz, bilerek açmadığımız “numara yok” veya “bilinmeyen no” şeklinde ekranda beliren bu yazı, operatörlerin “bilinmeyen numaraları engelleme” adı altında “yine ücret aldığı” servisle bir nebze de olsun çözüme kavuşturulmuştu. Peki ya rehberde kayıtlı olmayan ve tanımadığınız kişilerin numaraları?

Numara kime ait rehber sorgulaması Ardı ardına açılan ve reklamlarda boy gösteren 118’li servislerden (çoğunda) ücretli olarak veya operatörlerin verdiği ücretli servislerle edinebileceğimiz, rehberimize kayıtlı olmayan kişinin kim olduğu bilgisi için artık çok daha pratik bir çözüm var.

Dünya genelinde 1 milyara, Android’te 100 milyona yakın kişinin kullandığı Truecaller uygulaması sayesinde “rehberinizde olmasa dahi” arayan kişinin kim olduğunu görebileceksiniz. Spam veya reklam için arayan kişilerden kurtulabileceğiniz Truecaller uygulaması, her gün elimizden düşürmediğimiz ve en çok kullanım ihtiyacı hissettiğimiz telefonlarımızdaki en önemli probleme çözüm getiriyor.

Numara kime ait rehber sorgulaması

Yeni çıkan kanunla artık bu gibi hizmetler erişim engeli ile karşılaştı. BTK’ dan yeni düzenleme geldi. Veri güvenliği nedeniyle bazı uygulamalarda rehber sorgulaması çalışmamakta.

Artık rehberinizde olmasa bile sizi kimin aradığını bileceksiniz!

Truecaller uygulamasını doğrudan indirmek için Android, iOS, Windows Phone ve diğer işletim sistemleri için indirmek için ise buradan truecaller.com/download.


Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 23:57

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!