Arttırılmış gerçeklik Teknolojisini destekleyen cihazlar

Apple cihazlarında arttırılmış gerçeklik Teknolojisini destekleyenler Apple ürünleri hangileridir? iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 7 telefon modelleri uyumlu değil. Peki hangileri uyumlu!

Andronova

Günümüz teknolojisinde arttırılmış gerçeklik birçok platformda yerini almış bulunmaktadır. Apple artırılmış gerçeklik teknolojisinin mimarlarından olarak telefonlarında artırılmış gerçeklik uygulamasını hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Arttırılmış gerçeklik nedir?

Arttırılmış teknoloji kısa adıyla Augmented Reality’nin baş harfleri olan AR temelde gerçek hayat tecrübesiyle sanal dünya arasındaki duvarların yıkılması şeklinde tarif edilmektedir. Bu teknoloji başlangıç olarak askeri alanda kullanılmış olsa da artık her bir mobil telefona entegre edilmeye başlanmış ve gelecekte önemi gittikçe artacak bir teknolojidir.

5 Haziran ile 9 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Apple WWDC 2017 etkinliği dünyada birçok kullanıcının takip ettiği bir etkinliktir. Etkinlikte Apple İOS 11 işletim sistemi sürümünde gelecek olarak yeniliklere değinmiştir. Bu sürümde temelde gelecek olan yenilik Arttırılmış Gerçeklik uygulamasıdır.

Apple bu etkinlikte geliştiriciler içinde ARKit adlı arttırılmış gerçeklik kitini tüm dünyaya duyurmuştur. de şirketin bu alandaki uygulama zenginliğini arttırmak için harcayacağı çabanın en büyük göstergesi.

Arttırılmış gerçeklik Teknolojisini destekleyenler cihazlar

Apple’ın hangi cihazları arttırılmış gerçeklik Teknolojisini destekleyecek?

Apple’da arttırılmış gerçeklik teknolojisini destekleyen cihazlar şunlardır;

  • iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve yeni çıkacak olan iPhone 8 telefon için…
  • iPad Air 2, iPad mini 4, iPad Pro sürümler ve 2017 yılında çıkacak olan İpad arttırılmış gerçeklik teknolojisini destekleyecektir.
     


Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 14:04

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın