Ascend P6 Tasarımını İlham Alan Ascend G6 Resmiyet Kazandı!

Ascend P6 Tasarımını İlham Alan Ascend G6 Resmiyet Kazandı!

Andronova

Mobil Dünya Kongresi’nde basın toplantıları resmen başladı. Ürünlerini bir bir duyurmaya başlayan Huawei 2014 ürün kataloguna dahil ettiği cihazlardan biri de tasarım noktasında Ascend P6’dan ilham alan Ascend G6 oldu. Sahip olduğu teknik özellikler itibariyle orta sınıfta konumlandırılacak Ascend G6’nın teknik özellikler itibariyle Ascend P6’nın bir hayli gerisinde kaldığını belirtelim.

Android 4.3 Jelly Bean ve Huawei’in kendi geliştirdiği Emotion 2.0 kullanıcı arayüzüyle çalışan telefonda 1.2GHz frekans hızında çalışan Cortex-A9 mimarisine sahip dört çekirdekli Hisilicon işlemci yer almakta. Ascend P6 6.18mm kalınlıkla mobil dünyasının en ince telefonlarından biriyken, Ascend G6 ise 7.9mm ile abisinden daha kalın bir yapı sergiliyor.

Aynı işlemciyle hem LTE hem de 3G versiyonu satışa sunulacak telefonda ayrıca 4.5-inç boyutunda qHD (960 X 50p) çözünürlüklü ekran, 1GB RAM, 8GB dahili depolama, microSD kart desteği, f/2.0 diyafram aralığına sahip LED flaşlı Sony üretimi 8MP çözünürlüklü arka kamera, 5MP ön kamera, Bluetooth 4.0, NFC ve 2.000 mAh kapasiteli pil yer almaktadır.

Nisan döneminde satışa sunulacağı açıklanan Ascend G6’nın LTE modeli 299€’dan 3G seçeneği ise 249€’dan raflardaki yerini alacak. Alt bölümde yer alan tanıtım videoları ve basın görsellerinden telefona daha yakından bakabilirsiniz.

123456

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.