Assassin’s Creed Pirates Mobil Platformlara Geliyor

Assasins’s Creed oyununun her versiyonunu oynamış biri olarak son oyunu pek beğenmediğimi belirtmeliyim öncelikle. Aslında 3. oyundan sonra her sene oyun çıkartma derdine düşen Ubisoft, hikaye konusunda kendini aştı diyebiliriz. Deniz savaşları ve korsanlar gerçekten şimdiye kadar çok az işlenmiş bir konuydu.

Andronova

Bu konuya girmeleri güzel ama oynanış bence ilk 2 oyun gibi değildi. Sizde bu oyunu oynayan biriyseniz zaten ne demek istediğimi eminim çok iyi anlamışsınızdır. Desmond Miles adlı karakterimizin, Abstergo şirketi tarafından Animus adlı makineyi kullanmaya zorlanarak; geçmişteki akrabalarının düşüncelerine ulaşması ve çeşitli suikastlar gerçekleştirmesini anlatan oyun tüm dünyada çok büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştu.

Ubisoft’un mobil dünyaya da bir Assasin’s Creed oyunu yapması kaçınılmaz bir durumdu. Kullanıcılardan da büyük bir talep olduğunu bildiren Ubisoft (sanki talep olmasa yapmayacaklarmış gibi) Eylül ayının başında tanıtımını yaptığı Assasin’s Creed Priates adlı oyunun 5 Aralık tarihinde hem iOS platformu için hemde Android platformu için yayınlanacağını açıkladı. Önce iOS platformuna gelmesinin beklenen oyunu Ubisoft 2 platforma da aynı anda aynı ücretle bizlere sunacak. Oyunun ücreti iOS için 4,99 dolar, Android için oyuna kimse para vermeyeceği için fiyat vermeye gerek görmüyorum. 5 Aralık akşamı Assasin’s Creed Priates APK+SD dosya formatını nasıl olsa her Android platformunda bulabileceksiniz. Bu satırları korsan oyunculuğa karşı olduğumuz için yazıyorum. Para vererek aldığım swiftkey uygulamasını parayla aldığımı öğrenen Android kullanıcısı arkadaşlarımın benimle resmen dalga geçmeleri ve bak bende parasız diye övünmeleri bu işin illegalden legal hale dönüştüğünün bir kanıtı değil mi?

Konuyu fazla dallandırıp budaklandırmadan biz oyunun konusundan biraz bahsedelim. Deniz savaşları yapacağımız oyunda bir korsan olacağız. yun içi dinamiklerin mükemmel çalıştığı bu yapımda gündüz – gece ayrımı oalcak. Gece de savaş yapabileceğiz hatta hava durumu da değişecek. Sürekli çarşaf gibi sularda savaş yapmayacağız. Sadece bu değişiklikler bile oyuna sahip olmak için oldukça yeterli bir kriter olarak görünüyor. Videodan tanıdığımız kadarıyla da Blackbeard, Bellamy, Hornigold isimli ünlü korsanlara karşı savaşacağımız oyunu özellikle iPad yada Galaxy Note 10.1 gibi cihazlarda oynamak müthiş bir zevk olacaktır diye düşünüyorum. Gelin oyunun trailer videosunu birlikte izleyelim.

2jLHqFygVVA” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.