Asus CES 2014’e Neler Tanıtacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

7 Ocak ile 10 Ocak 2014 tarihlerinde Las Vegas’ta başlayacak olan CES 2014 fuarı için geri sayım başlamışken dünyanın en büyük teknoloji üreticileri de fuarda tanıtımını yapacakları ürünlerin tanıtım videolarını bir bir ortaya çıkarmaya başladılar. Bilgisayar sektörünün en büyük firmalarından ve Google’ın da çözüm ortaklarından biri olan Asus’u tabiki anakartları başta olmak üzere donanımları ile tanıyoruz. Değerli büyüğümüz Niyazi SARAL hocamızın büyük emekler ile ülkemizde en üst seviyede teknik servis veren Asus, hepimiz tarafından büyük bir güvenle ürünlerini aldığımız bir firma olmuştur.

Andronova

Asus mobil sektörde çok uzun zamandır olan bir oyuncu. Padfone ve FonePad ismi altında çıkarttığı cihazlar ile adından sıkça bahsettiren Asus son dönemde yapmış olduğu Padfone serisi cihazla mobil sektöre farklı bir balkış açısı ve farklı bir kullanıcı deneyimi sunmuştur. Asus için en büyük sorun şüphesiz ki güncelleme sorunudur. Bunun yanında mobil cihazlarının oldukça pahalı olduğu ise su götürmez bir gerçektir. PadFone hem tablet hem telefon olarak kullanılabilen güzel bir kombinasyon olsa da; hem üst seviye bir telefon hemde üst seviye bir tabletin toplam fiyatından daha pahalıya satılan (Amerika ebay’de 850 dolar civarlarında) bu cihazın başarılı olmasını beklemek biraz hayalperestlik olacaktır. Bu sıralar daha küçk bir Padfone tanıtan Asus’un ülkemizde satışa başlayıp başlamayacağını şimdilik bilmiyoruz. Başlarsa da fiyatların belli bir psikolojik sınırı geçmemesini umuyoruz.

Bu eksiği gören ve mobil pazarda olmayı hedefleyen Asus’ta yeni bir cep telefonu kasırgası ile bizleri sarsacak gibi duruyor. Yayınlan reklam filmlerinden 4 inç, 5 inç ve 6 inç boyutunda 3 farklı model tanıtması beklenen Asus’un telefonlarında farklı renkler kullanacağını da reklam videosundan anlayabiliyoruz. Telefonların donanım ve yazılımları ile ilgili bir bilgi şu anda maalesef bulunmuyor ama Asus’un üst düzey olarak lanse edeceği 6 inç telefonunda düşük bir konfigürasyon hatta geçtiğimiz yılın donanımlarını kullanacak olursa daha çıkmadan eskiyecek bir mobil çöplük ile karşılaşabiliriz. Yeni telefonların en azından Snapdragon 800 8974AC yongasını kullanmasını bekliyoruz. 4 inç alt segment içinde telefon planlayan Asus fiyat konusundaki sorunları aşabilirse bence başarılı olabilecek bir marka. CES 2014’te ben Asus’tan Republic of Gamers serisi altında bir tablet ve telefon bekliyorum. Umarım Asus bu beklentileri fazlasıyla karşılar. Şimdi gelin bu reklam videolarını birlikte izleyelim. Peki siz mobil bir telefon olarak Asus’u tercih eder misiniz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.