Asus da ‘mini’ Furyasına Dahil Oluyor, PadFone mini Ortaya Çıktı!

media 16008

Mobil cihazların resmi lansman öncesi sızması ya da ortaya çıkarılması artık alışılagelmiş bir durum halini aldı. Neredeyse tüm sızıntıların birleştiği nokta ise mobil üreticilerle sıkı ilişkiler içerisinde olan Evleaks (Pocket Now sitesi editörü) oluyor. Popüler sızıntı kaynağı son olarak 11 Aralık’ta resmi tanıtımı gerçekleşecek Asus‘un PadFone mini modelini Twitter sayfasında ortaya çıkardı.

Andronova

PadFone serisi ile mobil dünyasında farklı bir konseptin kapılarını aralayan Asus, bu sayede kullanıcılara tablet ve telefon deneyimini bir arada sunuyor. Asus şimdi ise cihazda sunduğu 10.1-inçlik tablet kullanım deneyimini daha fazla ilgi çekmesi beklenen 7-inç seviyesine çekecek. Tablet boyutunun küçülmesi haliyle telefonun da küçülmesi anlamı taşıyor.

Asus, PedFone mini’de Sony dışındaki diğer üreticilerin izlediği yoldan giderek cihazın teknik özelliklerini bir hayli kısıyor. 4.3-inç ekran boyutuna sahip telefon bölümünde ekran çözünürlüğü qHD (960 X 540p) seviyesinde olacak. Yüksek olasılıkla telefonun işlemi birimini çift çekirdekli Snapdragon 400 oluşturacak. RAM değeri ise 1GB  olacak. PadFone serisinin son üyesi olan Infinity 2 modelinde telefon ve tabletin ekran çözünürlüğü Full HD seviyesinde olmuştu. PadFone mini’de ise tablet aparatı 7-inç boyuta ve HD çözünürlüğe sahip olacak.

gsmarena_001

PadFone serisi her zaman için yüksek pil kapasitesi ve üst seviye donanımı ile kullanıcıların ilgisini çekmiştir, ancak fiyat noktasında Asus’a bir eleştiri yapabiliriz. PadFone mini ise kullanıcıların daha fazla rağbet gösterdiği 7-inç tableti ve daha makul fiyatı ile PadFone serisinin kullanım alanını genişletmek hedefinde.

kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın