Asus, HTC’yi Satın Almaya Hazırlanıyor!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

HTC‘nin yeni amiral gemisi HTC One M9 ile istediği başarıyı yakalayamamasının ardından hisselerindeki düşüşle birlikte ciddi finansal problemler yaşadığı şu dönemde, ASUS Yönetim Kurulu Başkanı Johnny Shih, Tayvan’lı üretici HTC‘yi satın almakla ilgilendiklerini söyledi.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Reuters’a konuşan Asus Finans Müdürü David Chang, “Yönetim kurulu başkanımızla, bu konuyu kendi aramızda konuştuk. ve HTC‘yi satın almak için finansal analizlere başladık” şeklinde açıklama yaptı.

HTC‘nin bu sektördeki bilgi ve deneyimlerinin yanı sıra, patent arşivine de sahip olmak isteyen Asus, bu hamlesiyle akıllı telefon pazarında ciddi bir rol üstlenebilir.

Özellikle Asus Zenfone 2 modeliyle oldukça dikkatleri üzerine çeken Asus’un, HTC’yi satın almaya ihtiyacı var mı, ya da alırsa bu mantıklı olur mu soruları ise şimdilik cevap sız kalacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir