Asus, Memo Pad 10 için Android 4.2 Güncellemesine Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında son sürüm Android versiyonları telefon ve tabletlerine kısa süre içerisinde ulaştıran Asus, şubat ayı içerisinde resmiyet kazanan ve bütçe dostu bir fiyat sunan Memo Pad 10 için Android 4.2 güncellemesine başladı. Güncelleme kapsamında çoklu kullanıcı desteği, kilit ekran widget’ları, gelişmiş klavye deneyimi, bir dizi yenilik ve sistem iyileştirmeleri kullanıcılara sunuluyor. Görüldüğü üzere üzere tablet, Android 4.2’nin beraberinde getirdiği yeniliklerin tümünden faydalanıyor.

Andronova

10-inç boyutunda ve 1280 x 800p çözünürlüklü IPS ekrana sahip tablette 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Tegra 3 birimi yer almakta. 1GB RAM ve 16GB dahili depolama birimi sunan tablette 5MP çözünürlüklü arka ve 1.2MP ön kamera bulunuyor. Mavi, pembe ve beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunan MemoPad 10, 9.9mm kalınlığında ve 580 gram ağırlığında.

Asus Memo Pad 10 için Android 4.2 güncellemesi şu an için sadece Amerika’da başlamış durumda. Tayvanlı üretici diğer ülkeler için herhangi bir zaman dilimi açıklamadı ancak söz konusu güncellemenin kısa süre içerisinde diğer pazarlara da ulaşması bekleniyor.

Bakıldığı zaman mobil dünyasında Nexus cihazlar dışında Android 4.2 güncellemesini kullanıcılarıyla buluşturan tek firma Asus oldu. Şirket tabletlerinin büyük bölümü için güncelleme dağıtımını sağlarken, bu noktada her geçen gün müşteri memnuniyetini arttırmaya devam ediyor.

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın