Asus tablette ekrana görüntü gelmeme sorunu nasıl çözülür

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Tabletin ekranına görüntü gelmiyor. Ekran siyah yeşil oluyor! Asus memo pad 8 tablette oluşan ekrana görüntü gelmeme sorununu nasıl çözebilirim sorusunun cevabı bu haberimizde…

Ad imageAd image

Asus memo pad 8 tablette yaşanan bir sorunu bu makalemizde çözüme kavuşturmaya çalışacağız. Forum sitelerinde kullanıclar tarafından oluşturulan sıkıntıyı kısaca şöyle anlatabiliriz; Asus memo pad 8 tableti kullandıktan sonra kapattım daha sonraki gün içerisinde açmaya çalıştığımda ise ekrana görüntü gelmediğini farkettim. Daha sonra tabletin şarjının bittiğini düşünerek 1 – 2 sat tte tableti şarj ettikten sonra yine açmaya çalıştım. Fakat açma tuşuna bastığım halde yine görüntü gelmedi. Bu arada ses kısma ve açma tuşuna bastığımda ise tabletten ses gelmeye başladı. Tabletin dokunmadığına tıkladığımda müzik çalmaya başladı. Bundan dolayı tabletin çalıştığı fakat ekrana görüntü vermediğini anladım” Bu hatayı anlatan kullanıcı gibi Asus memo pad 8 tabeleti kullanan diğer kullanıcılarda yaşamaya başladılar. Peki çözüm nedir ?

Android tablette ekran gelmeme sorunu!

Asus tablette ekrana görüntü gelmeme sorunu

Tabletin ekranına görüntü gelmiyor çözümü nedir? 

Bu sorunun bir kaç sebebi olabilir; İlk önce yaşanan sorunların çokluğuna baktığımızda Asus memo pad 8 tabletlerde bu sorun kronik bir problem olduğu anlaşılmaktadır. Ayrıca bir sonraki maddede anlatacağımız işlemi yapmadan önce tabletinizin garantisi devam ediyorsa, faturanız veya garanti belgeniz ile yetkili servise başvurunuz.

Büyük bir ihtimalle servis bu sorununuzu kısa sürede çözecektir. Tabletinizin arka kapağını açarak batarya bağlantısını sökünüz, daha sonra tekrardan batarya bağlantısını yapıp bir kaç dakika bekledikten sonra tabletinizi yeniden açınız. Sorununuz büyük ihtimalle çözüme kavuşacaktır. Eğer bu işlemi yapamayacağınız düşünüyorsanız bilen birileri ile beraber yapınız.

Ad imageAd image

Hard reset atmaya çalışınız. Malum tablet kapalı durumdayken yapılan bir işlem. Eğer ekran yeşil veya farklı renklerde ve dış tarafında her hangi bir kırık yoksa iç tarafta kırık veya çatlaklık olabilir. Ekran’ da görüntü var ama dokunmatik çalışmıyorsa, dokunmatik kırılmış veya bağlantı sorunu olabilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe