Asus, Transformer 2 Tablet Bilgisayarını 499$’dan Satışa Sunacak!

Asus bu yıl, büyük bir ivmeyle genişleyen tablet bilgisayar pazarına harika bir Android cihazla damgasını vurdu. En iyi Honeycomb tabletlerinden biri olarak görülen Transformer‘ı cüzi bir fiyatla Android dünyasına sunan Asus, yazılım güncellemelerini de i

Asus, Transformer 2 Tablet Bilgisayarını 499$’dan Satışa Sunacak!
müşteri hizmetleri

Asus bu yıl, büyük bir ivmeyle genişleyen tablet bilgisayar pazarına harika bir Android cihazla damgasını vurdu. En iyi Honeycomb tabletlerinden biri olarak görülen Transformer‘ı cüzi bir fiyatla Android dünyasına sunan Asus, yazılım güncellemelerini de ihmal etmedi. Şuan Asus, düşük fiyatlı ve en güncel Honeycomb versiyonunu kullanan tablet bilgisayarıyla sektördeki yerini sağlamlaştırmayı başardı.

Geçtiğimiz hafta tablet piyasasını sallayan çok önemli bir duyuru gerçekleşti. Amazon yeni Kindle tablet bilgisayarını tanıttı. Üretim maliyetlerinin bile altında olan 200$ fiyat etiketiyle piysaya sürülen yeniKindle, Amazon’un satışlardan zarar etmesine sebep olacak. Fakat esas hedefin cihaz değil içerik satışı olduğunu hepimiz biliyoruz. Buna rağmen HTC‘nin Flyer ve RIM‘ın Playbook‘unda önemli bir fiyat indirimine gidildi. Durum karşısında kayıtsız kalan Asus, tablet bilgisayarının fiyatının Kindle Fire tarafından yakılmasına izin vermeyecek.

Asustek CEO‘su Jerry Shen, firmasının yakın zamanda Asus Eee Pad Transformer‘ın fiyatında indirime gitmeyeceğini açıkladı. Aslında Asus, Transformer’ın devamı niteliğindeki modelde fiyatı yukarı çekecek. 399$ olan mevcut cihazın gelişmiş versiyonu 100$ daha fazla maliyeti sebebiyle 499$‘dan alıcı bulacak.

Asus, Amazon Kindle Fire ile rekabet etmekten korkmuyor. Ucuz bir Android tablet bilgisayar arayanlar Kindle Fire’ı seçecektir, fakat tam anlamıyla tablet bilgisayar deneyimi yaşamak isteyenler 10 inç ekranve daha birçok harika özelliklerle gelecek olan Transformer 2‘ye yönelecektir. Ice Cream Sandwichversiyonuyla gelmesi beklenen tabletin birkaç milyon satması planlanıyor.

Nvidia‘nın dört çekirdekli Tegra 3 çipsetinden güç alacağı iddia edilen ve Android’in son versiyonunu kullanacak olan tablet bilgisayar, oyun tutkunlarının birincil tercihi olacaktır.

Piyasadaki tüm tablet bilgisayar üreticilerini ürküten Kindle Fire, Asus’a hiç etki etmemiş. Üstelik yeni cihazının daha pahalı olacağını ekleyen üretici, Ice Cream Sandwich’li, dört çekirdekli ve 10 inçlik bir modelle geliyor. CTIA fuarında duyurulması muhtemel bu cihazla alakalı bilgiler için bizi takip edin!

Yeni tabletlerden 200$ etiketli Amazon Kindle Fire‘ı mı yoksa 499$‘lık dört çekirdekli Asus Transformer 2‘yi mi tercih edersiniz?

Kaynak: DigiTimes

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR