Asus’un Sesli Aramalar Gerçekleştiren yeni Tableti Fonepad Satışa Sunuluyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Üreticiler Mobil Dünya Kongresi’nde tablet ve telefon platformunda birçok ürünü kullanıcıların beğenisine sundu. Asus’un 7-inç boyutunda ve sesli aramalara da olanak sağlayan yeni nesil tableti Fonepad etkinliğin dikkat çeken ürünleri arasında yer almıştı. Tabletin ilk olarak 12 Nisan’da İngiltere’de satışa sunulacak. Belirlenen satış fiyatı ise 275$, ülkemiz para birimine çevirdiğimizde ise 490 liralık bir fiyat karşımıza çıkıyor. Karşılaştırma açısından belirtmek gerekirse benzer fiyatlandırma ile şu an ülkemizde Nexus 7 alınabilmekte.

teknik destek

Asus Fonepad, 7-inç boyutunda 1280 x 768p çözünürlüklü IPS ekrana sahip. 10.4mm kalınlık ve 340 ağırlık sunan tablette 1.2GHz frekans hızında çalışan tek çekirdekli Intel Atom Z2420 işlemcisi yer almakta. PowerVR SGX540 grafik işlemcisinin yer bulduğu Fonepad, 1GB RAM ve 8GB dahili depolama alanı, microSD kart girişi, Android 4.1, 4.270mAh kapasiteli pil ve Bluetooth 3.0 gibi teknik özelliklerin olduğunu da hatırlatalım. Tabletin ülkemizde satışıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil.

7-inçlik ekranı ile kulağa götürülerek (Bluetooth kulaklıklar da yapılabilmekte) arama yapılan tabletin bu haliyle fazlasıyla dikkat çektiğini belirtelim. Daha önce Galaxy Note 10.1 gibi sesli aramalara olanak sağlayan tabletler duyurulmuştu ancak söz konusu cihazlarda sesli aramalar daha çok kulaklıklar aracılığıyla gerçekleştirilmekteydi. Öncelikli hedefi bir tablet olan cihazın yine de sahip olduğu ekstra özellikle kullanıcılar arasında fazlasıyla tercih edilmesi bekleniyor.

Asus’un Transformer tabletlere Nexus 7 tecrübesini eklemesiyle mobil dünyadaki en önemli aktörlerden biri olduğunu ön görmemiz yanlış bir değerlendirme olmaz. Şirket ayrıca telefon/tablet deneyimi sunan Padfone serisiyle de kayda değer bir kullanıcı kitlesi oluşturmayı başardı. Asus’un güncelleme noktasında birçok üreticiden daha önde olduğu gerçeğini de düşündüğümüzde Tayvanlı üreticinin yeni tabletleriyle iyi bir ivme yakalayacağını ön görebiliriz.

kaynak: PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir