Asus yeni Zenfone hazırlığında

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Asus yeni Zenfone hazırlığında: Asus, ülkemizde de satışa sunulan ve fiyat/performans oranı ile oldukça sevilen Zenfone serisine yeni bir model eklemeyi planlıyor. DigiTimes’ın yaptığı habere göre, CES 2015’te tanıtılması planlanan telefon 5.5 inç ekrana sahip olacak. Zenfone serisinde Intel Atom işlemci kullanan Asus’un yeni telefonunda da intel işlemcilerini kullanması bekleniyor.

Andronova

Zenfone serisi şu ana kadar 4, 5 ve 6 inç büyüklüklerde piyasaya sürülmüştü. Bu telefonlar, Asus’un Zen kod adı ile ürettiği, Zenbook laptoplar ile aynı tasarım dilinden geliyor. Zenbook serisi, kasa malzemesi olarak fırçalanmış alüminyum kullanıyorken, Zenfone’larda ise seramik-plastik karışımı bir malzeme bulunuyor. Böylece maliyeti arttırmadan, kaliteli ve sağlam bir telefon üreten Asus piyasanın tasarım olarak çekici cihazlarından birini üretmeyi başarmış. 4 inç olan modelde Intel Atom Z2520 işlemci ve 1 GB RAM bulunuyorken, 5 ve 6 inç olan modelde Atom Z5280 işlemci ve 2GB RAM bulunuyor. Kamera performansı ve pil kapasitesi olarak da kullanıcılar tarafından beğenilen telefonlar, ekran çerçevesinin biraz fazla kalın olması sebebiyle eleştiri almıştı. Telefonların tümü geçtiğimiz günlerde Android 4.4.2 KitKat güncellemesi de almış bulunuyor. Asus 3 telefonu da bu senenin CES fuarında tanıtmış ve sene sonuna kadar 8 milyon satış rakamına ulaşması bekleniyor.

Yeni tanıtılacak olan Zenfone 5.5 modelinin tasarım olarak eski seriyi takip etmesi, ancak daha ince bir çerçeve ve Intel’in hızlı işlemcileri ile Phablet kategorisindeki diğer telefonlara rakip olması bekleniyor. Asus; 2015 yılında Zenfone serisi ile 15 milyon satış rakamına ulaşmayı hedefliyor. Yeni zenfone modellerini uygun fiyata sattığı sürece ülkemizde ilgi çekmeye devam edecektir. Zenfone serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Asus yeni Zenfone hazırlığında

Asus-ZenFone-4-5-and-6

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın