Asus Yetkilisi Yeni Nesil Nexus 7’nin Teknik Özelliklerini Ortaya Çıkardı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın ilk tablet tecrübesi olan Nexus 7’nin halefi için son dönemlerde birçok sızıntı ve iddia gündeme gelirken, Google ve tabletin üreticisi konumunda bulunan Asus cephesinden ise şu ana dek herhangi bir açıklama yapılmadı. 2012 yılı Google I/O etkinliğinin öne çıkan yeniliklerinden biri olan Nexus 7’nin yenilenmiş halini, mayıs ayında düzenlenen Google Geliştiriciler Konferansı’nda görmeyi umuyorduk ancak, söz konusu etkinlikte Google’ın sürprizi stok Android ile çalışan Galaxy S4 oldu.

Bizler genellikle yeni nesil Nexus 7’yi K009 kod numarasıyla FCC onayı ya da Bluetooth sertifikası alırken gördük. Bunun yanı sıra kimi test raporlarında da karşımıza çıkan tabletin sahip olacağı donanım ve yazılım bilgileri ilk defa resmi kaynaklarca teyit edildi.

Bir kullanıcının Asus yetkilisiyle yaptığı canlı sohbette yeni nesil Nexus 7 hakkında sorular sormaya başlamasıyla, tabletin sahip olduğu tüm detaylar da gün yüzüne çıktı. 7-inç boyutunda 1920 x 1200p çözünürlüklü IPS ekrana sahip tabletin güç birimini dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemci, Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM oluşturacak. 32GB dahili depolama birimiyle daha geniş bir depolama alanı sunacak tablette microSD kart desteği yer bulmayacak. 5MP çözünürlüklü arka kamera yer bulduğu cihazın ön bölümünde ise 1.2MP çözünürlüklü bir kamera yer alıyor.

Andoroid 4.3 ile çalışacak tabletin bağlantı özellikler ise şu şekilde sıralanıyor: WiFi a/b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC, 3G ve 4G LTE. Temmuz sonunda resmiyet kazanması beklenen tabletin bataryası ise 4.000mAh kapasitede olacak.

kaynak: Androidandme

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir