Asus Zenfone 2 telefonda hızlı şarj özelliği nasıl kapatılır

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Asus Zenfone 2 telefonlarda hızlı şarj özelliği kapatma işlemi yapılabilir mi ? sorusunun cevabı bu haberimizde…

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Asus herkesin duyduğu bir marka haline gelmiştir. Asus anakartları, ekran kartları ile bilgisayar teknolojisinde kendine özgü bir yeri olan markadır. Asus taşınabiliri cihazlarda da eskiden gelme tecrübesi olan firmadır. PDA, dizüstü bilgisayar markalarında çok büyük tecrübesi olan firma bu tecrübelerini cep telefon sektörüne aktararak devam etmektedir.

Asus mobil dünyasında rakipleri ile at başı gidebilmek için özellik bakımından bir adım önde olan modeller piyasaya sürmektedir. İşte o modellerden biri olan Asus Zenfone 2 telefonunda yaşanan bir sorunu bu haberimizde açıklamaya çalışacağız.

İlk önce Asus Zenfone 2 modelinde yaşanan sorunumuzu tanımlayalım. Asus Zenfone 2 telefonunda yer alan hızlı şarj özelliğini kullanarak şarj edilen cihazın şarj tüketimide aynı oranda hızlı bitmektedir. Asus Zenfone 2 telefonunda yer alan hızlı şarj özelliğini kapatabilirmiyiz veya Asus Zenfone 2 telefonu orjinal şarj cihazı dışında farklı bir şarj aleti ile şarj edebilirmiyiz.

Asus Zenfone 2 telefonda hızlı şarj özelliği nasıl kapatılır

Asus Zenfone 2 telefonda hızlı şarj özelliği nasıl kapatılır

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Asus Zenfone 2 yaşanan sorunumuzu yukarıdaki gibi tanımladıktan sonra şimdide bu sorunun çözümü olup olmadığını anlatmaya çalışalım; İlk önce Asus Zenfone 2 telefonda yer alan hızlı şarj özelliğini kaptma işlemlerini yaparsanız tekrardan eski haline döndürmeniz zor görünmektedir. Çünkü daha önce bu tarz işlemler yapan kişilerin bu konuda şikayetlerini forum sitelerinde çok fazla gördük. Ama bu özelliği kapatmanın herhangi bir yolu bulunmadığını belirtelim.

Eğer Asus Zenfone 2 modeli ile aldığınız şarj cihazını kullanmaya devam ederseniz hızlı şarj özelliği daima aktif olacaktır. Fakat farklı bir şarj cihazı kullandığınızda ise bu özellik büyük bir ihtimalle çalışmayacaktır. Bundan dolayı Asus Zenfone 2 telefonunun yanında sizlere verilen orjinal şarj cihazını kullanmanızı tavsiye ederiz. 


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2017, 12:17

ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir