Asus ZenFone 2’nin Bootloader’i Kırıldı, Gelsin Custom ROM’lar!

Andronova

Asus’un Dünya genelinde beğeniyle karşılanan popüler amiral gemisi Asus Zenfone 2, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye resmi olarak geldi. Bu konuda sizlerle paylaştığımız “Asus Zenfone 2 Türkiye’ye Geldi! İşte Zenfone 2 Fiyatı ve Satış Tarihi” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ülkemize en düşük modeli 1100TL ile en yükseği 1500TL arasındaki fiyatlardan giriş yapan Zenfone 2 için bir çok kullanıcı root yapımı, custom ROM gibi teknik işlemleri yapmak isteyecektir.

XDA’da bir geliştirici, Asus Zenfone 2‘nin bootloader’ini kırdı. Artık kullanıcılar Zenfone 2 cihazlarına Custom ROM yükleyebilir veya cihazlarını root yapabilirler. Ayrıca şimdilik bulunan yöntemde, bu işlemin şimdilik geri dönüşü yok. Yani Bootloader’inizi tekrar kilitli hale getiremiyorsunuz.

Ancak kısa süre içerisinde bunun daha riski az bir yöntemi çıkacaktır ve sizlerle bunu da paylaşacağız. Şimdilik bu yöntemin XDA’daki konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir