Asus’tan PadFone Serisine Bir Üye Daha: PadFone E

Andronova

PadFone serisiyle mobil dünyasında yepyeni bir akım başlatan Asus, bu anlayış sayesinde kullanıcılara telefon ve tablet kullanım deneyimini bir arada sundu. PadFone serisine son olarak aralık ayı içerisinde PadFone mini modelini kazandıran Asus bu defa ülkesi Tayvan’da mini modelinden daha iyi donanım özelliklerine sahip PadFone E ile tüketicilerin karşısına bir kez daha çıktı.

Tasarım anlamında daha önceki modellerden farklılık sunmayan PadFone E 4.5-inç boyutunda 1280 x 720p çözünürlüklü ekranla donatılmış durumda. Melez cihazın güç birimini ise Snapdragon 400 oluşturuyor. Cortex-A7 mimarisine sahip dört çekirdekli işlemci 1.4GHz frekans hızında işlem görüyor. Mütevazı özelliklere sahip telefonda RAM miktarı ise 1GB olarak karşımıza çıkıyor.

Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemiyle çalışan PadFone E’nin arka bölümünde LED flaşlı 13MP çözünürlüklü bir kameraya yer verilirken, ön bölümde ise görüntülü konuşmalar için 1.2MP’lik bir kameraya konumlandırılmış. PadFone E’de dahili depolama birimi açıklanmadı ancak hibrit cihaz microSD kart desteği sayesinde kullanıcılara geniş bir depolama alanı sunacak.

Telefon tarafında öne çıkan diğer özellikleri ise 126 gram ağırlık, 9.1mm kalınlık, çift SIM kart desteği ve 1.820mAh kapasiteli pil şeklinde sıralayabiliriz. Tablet bölümünde ise 10.1-inç boyutunda 720p çözünürlüklü bir ekran ve 5.000mAh kapasiteli bir pil karşımıza çıkıyor.

560$’dan satışa sunulacak PadFone E’nin ilk olarak Tayvan’da raflardaki yerini alması bekleniyor.

gsmarena_001gsmarena_002

kaynak: gsmarena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir